Żeby Polska była Polską

11 listopada 2011 - Zbigniew Posacki

Co dziś znaczy patriotyzm? Czy to zbędny sentyment? Dlaczego program nauczania w polskich szkołach często pomija naszą najważniejszą historię, jest ona przeinaczana lub pomijana? Na te i podobne pytania starał się odpowiedzieć podczas kazania ksiądz proboszcz Waldemar Masłowski.

Miejmy nadzieję, że słowa księdza spowodują odrobinę refleksji i zadania sobie krótkiego pytania - kim naprawdę jestem? Czy możemy z czystym sumieniem odpowiedzieć sobie bez zastanowienia - jestem patriotą i jestem dumny ze swojej ojczyzny!

poczty

Na zakończenie mszy Proboszcz podziękował przedstawicielom Szkoły Podstawowej, Publicznego Gimnazjum, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Koła Łowieckiego „Łoś”, którzy dumnie, w mundurach, prezentowali swoje poczty sztandarowe. Po mszy wystąpił chór szkolny pod kierownictwem Małgorzaty Szumniak, prezentując pieśni patriotyczne oraz prezentację multimedialną.

chor

W krzewieniu patriotyzmu swoją rolę powinien odgrywać nie tylko Kościół. To przede wszystkim wychowanie w domu i szkole. Dlatego cieszy fakt, co rocznego czczenia dzisiejszego Święta. Jednak martwi, że tylko w kilkunastu procent domów powiewa dziś flaga narodowa.

„Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”. Te słowa Józefa Piłsudskiego, powinniśmy sobie mocno wziąć do serca wobec tego, co nas dziś wokół otacza.

W tym roku minęło 400 lat od największego tryumfu w dziejach Polski! Tryumfu, który został całkowicie wymazany z naszej historii. Ta znamienita data w historii Polski została celowo i z premedytacją usunięta z naszej świadomości i pamięci narodowej. O Żołnierzach wyklętych* , bojownikach podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, stawiających opór próbie sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSRR w latach 1944–1963 oraz wielu innych ważnych wydarzeniach w historii naszego kraju podręczniki szkolne milczą.

W czołowych mediach „polskich” marsze patriotyczne są potępiane i określane mianem demonstracji kiboli, którzy podczas śpiewania hymnu polskiego są wygwizdywani (W roku 2010 Gazeta Wyborcza rozdawała do tego celu darmowe gwizdki).

Dlaczego kibice w Polsce są potępiani przez niektóre media takie jak Gazeta Wyborcza i TVN a ostatnio również polski rząd? Odpowiedź, co potwierdzają fakty, jest prosta. Bo kibice to najbardziej zorganizowana grupa o patriotycznych zasadach. Dlatego nie daje się ogłupiać jak większość społeczeństwa, że patriotyzm to zbędny sentyment, że Polska nie jest biało czerwona tylko kolorowa, że reprezentacja narodowa piłki nożnej może grać z jakimś tam logotypem, zamiast orła na piersi.

Czy PZPN w następnym kroku zechce ułożyć jakąś piosenkę, która będzie śpiewana zamiast hymnu, aby móc czerpać tantiemy z jego publicznego odtwarzania?

Jak ma się do tych dzisiejszych działań nasza historia? Żołnierze, którzy ginęli, ginęli za Polskę. Żebyśmy dziś mogli żyć w wolnym kraju. Tego nam nie wolno zapomnieć!

*Od 2011 roku, dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym, poświęconym żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" będzie obchodzony corocznie, nie będzie jednak dniem wolnym od pracy. Święto powstało z inicjatywy ś.p. Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego. Po jego śmierci uchwalenie nowego święta przeciągało się, ale dzięki walce organizacjom kombatanckim prezydent Bronisław Komorowski w końcu podtrzymał projekt.

Kalendarz

PONWTOŚROCZWPIĄSOBNIE
      
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

fbs

Imprezy w Lubiążu

baner_OK

slot

eclogo_1


Sołectwo Lubiąż uczestniczy w inicjatywie:

OWD

 


 

 


Ilość odwiedzin:
3818943