Wizyta Posła

29 września 2011 - Zbigniew Posacki

         Oprócz kandydatów na Posłów Dawida Jackiewicza i Łukasza Ciołka, mieszkańcom zaprezentowali się także Jolanta Krysowata, Krystyna Węgrzynowska oraz kandydat na senatora Tytus Czartoryski.

       Wizyta kandydatów Prawa i Sprawiedliwości była nieprzypadkowa, bowiem wielokrotnie na różnych szczeblach samorządu dość często zabiegają oni o sprawy lubiąskie, nie tylko podczas kampanii.

Spotkanie miało na celu zachęcenie mieszkańców do spełnienia obywatelskiego obowiązku w nadchodzących wyborach. Dawid Jackiewicz – poseł na Sejm V i VI kadencji, były wiceminister skarbu państwa ,zachęcał do głosowania na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Z naszej gminy startuje Łukasz Ciołek z Wołowa, który wśród wielu zainteresowań pasjonuje się lokalną historią w tym historią pocysterskiego kompleksu klasztornego w Lubiążu. O tych pasjach można przeczytać na stronie kandydata http://www.lukaszciolek.com/ w zakładce „O skarbach”. Miłośnicy historii lubiąskiego obiektu mogą tam znaleźć wiele ciekawych informacji i opracowań.

Kandydaci tej partii wielokrotnie udowadniali, że o Lubiążu pamiętają nie tylko podczas kampanii wyborczych. Wizyta Posła Jackiewicza nie była pierwszą w Lubiążu i m.in. dzięki jego staraniom Lubiąż posiada wielofunkcyjne boisko o nawierzchni sztucznej przy Zespole Szkół Publicznych.

Co roku Radni Sejmiku Wojewódzkiego z Prawa i Sprawiedliwości , składają wnioski do budżetu Województwa Dolnośląskiego o ujęcie budowy obwodnicy Lubiąża. Zadanie to przez kilkanaście lat znajdowało się na liście rezerwowej, jednak w tym roku przez koalicję Platformy Obywatelskiej i PSL został całkowicie wycofana, nawet z planów. O tym jak potrzebna jest to inwestycja nikogo z mieszkańców nie trzeba przekonywać, dla nie zorientowanych wystarczy liczba ponad pół tysiąca TIRów dziennie przez centrum.

poslowie

Kalendarz

PONWTOŚROCZWPIĄSOBNIE
      
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

fbs

Imprezy w Lubiążu

baner_OK

slot

eclogo_1


Sołectwo Lubiąż uczestniczy w inicjatywie:

OWD

 


 

 


Ilość odwiedzin:
3819339