Oblężenie powraca

19 lipca 2011 - Zbigniew Posacki

Tegoroczne przedsięwzięcie będzie dużym wydarzeniem obfitującym w wiele dodatkowych atrakcji. Już teraz można śledzić przygotowania na oficjalnej stronie internetowej www.OblężenieKlasztoru.pl a także na portalu społecznościowym facebook.

 W tym roku będzie to potyczka rycerska wraz z najazdem wojsk rycerskich, demonstracją życia obozowego, taktyki wojskowej, a także całej otoczki dotyczącej organizacji ludzi, technik i zwyczajów tamtego okresu. Inscenizacja w sposób widowiskowy przedstawia realia średniowiecza, bowiem oprócz głównej bitwy pod klasztorem, w której uczestnictwo zapowiedziało ponad 150 rekonstruktorów średniowiecza, odbywają się również inne wydarzenia związane z tym okresem.

Organizatorzy przygotowali atrakcje już od godziny 13, w postaci prezentacji stoisk lokalnych oraz średniowiecznych warsztatów rzemieślniczych. Tradycyjnie już, odbędą się dwa najazdy na klasztor, z którego drugie, co jest pionierskie w tego typu inscenizacji, przewidziane jest po zmroku. Gwiazdą muzyczną tegorocznej inscenizacji będzie zespół „Zywiołak”. Całość zakończy nocny koncert jazzowy w kościele N.M.P.

Potrzebni wolontariusze

Organizatorzy Oblężenia Klasztoru ogłosili utworzenie Centrum Wolontariatu, przy Centrum Spotkań i Dialogu w Krzydlinie Małej, w którym w dniach 16-21 sierpnia zostanie stworzony letni obóz wolontarystyczny.

Poszukiwane są osoby mające doświadczenie w pracy z drewnem, posiadające umiejętności pracy z narzędziami elektromechanicznymi, mające umiejętności, artystyczne, graficzne oraz przede wszystkim chętne do pracy.

W ramach obozu dla wolontariuszy zapewnione będzie: pełne wyżywienie, nocleg w Centrum Spotkań i Dialogu w Krzydlinie Małej, warsztaty integracyjne, warsztaty bębniarskie, chodzenie po ogniu oraz niekonwencjonalne zwiedzanie zespołu klasztornego. Z osobami pełnoletnimi zostaną podpisane umowy wolontariacie, natomiast na zakończenie otrzymają oni zaświadczenie o przepracowanych godzinach na rzecz inscenizacji i nabytych umiejętnościach oraz indywidualne listy referencyjne. Taka praca to nie tylko zdobycie doświadczenia ale przede wszystkim bardzo dobre spożytkowanie wakacyjnych dni.

Zgłoszenia, wraz z krótkim uzasadnieniem odpowiadającym dlaczego chcę zostać wolontariuszem (list motywacyjny) z danymi kontaktowymi, należy dostarczyć na email: rafalplezia@gmail.com lub na adres Stowarzyszenie LGD „Kraina Łęgów Odrzańskich” Plac Kopernika 6, 59-230 Prochowice.

Termin zgłoszeń 31 lipca 2011r. Więcej informacji na www.lgdodra.pl

Szeroka współpraca

Dzięki realizacji tego wydarzenia przez organizacje pozarządowe i nieformalne, udało pozyskać się wielu współorganizatorów i partnerów. W tym roku mocno w organizację tej imprezy włączyła się Gmina Wołów oraz Wołowski Ośrodek Kultury. Wśród partnerów znajdują się Stowarzyszenie LGD „Kraina Łęgów Odrzańskich”, Fundacja Lubiąż, Ochotnicza Straż Pożarna Lubiąż, Organizacja Harcerska „Cichociemni”, Fundacja Centrum Spotkań i Dialogu oraz patroni medialni. Nocny koncert jazzowy dofinansowany został z środków Powiatu Wołowskiego.

Lista ta nie jest zamknięta i organizatorzy ciągle otrzymują deklarację współpracy od nowych partnerów i są otwarci na szeroką współpracę.

Kalendarz

PONWTOŚROCZWPIĄSOBNIE
      
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

fbs

Imprezy w Lubiążu

baner_OK

slot

eclogo_1


Sołectwo Lubiąż uczestniczy w inicjatywie:

OWD

 


 

 


Ilość odwiedzin:
3818833