O.S.T.R, Luxtorpeda, Gooral - gwiazdy Slot Art Festival 2014

7 lipca 2014 - Zbigniew Posacki

O.S.T.R.

Muzyk, raper, kompozytor, producent, skrzypek. Niekwestionowany król freestylu, artysta nie tylko o ugruntowanej pozycji na scenie hip-hopowej, lecz także dobrze znany poza jej granicami. Legendę Ostrego zbudowały głównie jego przekraczające granice koncerty. Nie ograniczna się w ich trakcie do klepanego repertuaru, lecz ciągle improwizuje, freestyle’uje (najlepiej w Polsce) i prowadzi żywy dialog z publicznością.

Ostry to także zdobywca dwóch Fryderyków, kilku Złotych Płyt i dwóch Platynowych. Żonaty, ma dwóch synów.

więcej: http://slot.art.pl/pl/component/k2/item/445-o-s-t-r-na-duzej-scenie

Luxtorpeda

Tak się jakoś układało w ostatnich latach, że gdy tylko Luxtorpeda wydawała płytę - jakiś czas później pojawiała się na Slot Art Festival. Ich porywające koncerty z lat 2011 i 2012 znajdą swoją kontynuację w roku 2014! Luxtorpeda przyjeżdża na Slot z nowym materiałem z płyty "A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki." Spodziewana potężna dawka energii.

więcej: http://slot.art.pl/pl/component/k2/item/430-luxtorpeda-na-duzej-scenie

Gooral

Postaci Goorala nie trzeba przypominać nikomu, kto pojawił się na Slot Art Festivalu dwa lata temu. Jego numery z debiutanckiej solowej płyty Ethno Elektro (2011) - w tym niezapomniana Karczmareczka - potężnie rozbujały festiwalową publiczność, a w kuluarach jeszcze długo mówiło się o jednym z najlepszych koncertów festiwalu. Na początku 2014 roku Gooral powrócił z nową płytą: Better Place. A w lipcu 2014 powraca na Slot Art Festival.

więcej: http://slot.art.pl/pl/component/k2/item/424-gooral-powraca

Mikromusic

Marek Niedźwiecki powiedział o nich: „Grupa Mikromusic jest zupełnie inna niż cała nasza krajowa scena muzyczna”. To fakt. Jedna z ciekawszych formacji młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej zagra na dużej scenie Slot Art Festival 2014.

Ich muzyka wyróżnia się stylistyką nu-jazzową, sięgają do takich stylów jak jazz, trip hop, pop.

Leszek Możdżer, pianista jazzowy: „Musimy tworzyć swój własny dorobek, musimy wypowiadać się we własnym języku, nie powinniśmy ustawiać się w ogonku naśladowców. Moim zdaniem to robi właśnie Mikromusic.”

więcej: http://slot.art.pl/pl/component/k2/item/431-mikromusic-na-slot-art-festival-2014

Habakuk

Na polskiej scenie reggae działają od 24 lat. Choć w stylistyce reggae czują się jak ryba w wodzie - zawsze byli otwarci na inne gatunki. Zawsze obok elementów reggae, które były przewodnie w ich muzyce, można było odnaleźć akcenty dub, rock, elektroniki itp. Jednocześnie stanowią bardzo otwartą ekipę, stawiającą na hasło 'family front' i często zapraszającą do współpracy zaprzyjaźnionych artystów.

więcej: http://slot.art.pl/pl/component/k2/item/443-habakuk-na-duzej-scenie

Kari

Pierwszy raz Kari pojawiła się w Lubiążu na Scenie Doświadczalnej w r. 2011. W międzyczasie pojawili się nowi muzycy, nowy projekt i nowa płyta: 'Wounds and Bruises'. Kari powraca na Slot Art Festival, a my z ręką na sercu spodziewamy się niezwykłego koncertu!

KARI to powstały w styczniu 2013 wspólny projekt Kari Amirian i muzyków: Jona Headley'a, Chrisa Headley'a, Johna Pullana i Calluma Harvie'go.

Artyści spotkali się w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie, by stworzyć album "Wounds and Bruises", wydany w grudniu 2013. Album spotkał się z ciepłym przyjęciem. Od tego czasu Kari koncertuje w całej Europie.

więcej: http://slot.art.pl/pl/component/k2/item/437-kari-na-duzej-scenie-slot-art-festival-2014

Ras Luta

Ras Luta - obecnie chyba najbardziej rozpoznawalny wokalista sceny reggae w Polsce - pojawi się na dużej scenie Slot Art Festival 2014! Od 8 lat związany z Eastwest Rockers, równolegle rozwija solową karierę. W marcu 2013 roku ukazała się jego druga solowa płyta 'Uratuj siebie', a w lipcu Ras Luta gra w Lubiążu.

więcej: http://slot.art.pl/pl/component/k2/item/425-ras-luta-na-duzej-scenie

Festiwal odbędzie się w dniach 8-12 lipca 2014 w Lubiążu na Dolnym Śląsku.

Więcej informacji: http://slot.art.pl/pl/

Bilety: http://slot.art.pl/pl/festinfo/bilety

Kalendarz

PONWTOŚROCZWPIĄSOBNIE
  
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

fbs

Imprezy w Lubiążu

baner_OK

slot

eclogo_1


Sołectwo Lubiąż uczestniczy w inicjatywie:

OWD

 


 

 


Ilość odwiedzin:
3824246