Szczupak Krainy Łęgów Odrzańskich w Lubiążu

11 czerwca 2014 - Zbigniew Posacki

Polski Związek Wędkarski Okręgi we Wrocławiu i w Legnicy przy współpracy z Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania Kraina Łęgów Odrzańskich zaprasza 2 osobowe drużyny na zawody wędkarskie Krainy Łęgów Odrzańskich. Zawody odbędą się 13 lipca 2014r. w Lubiążu. Rozpoczęcie i zakończenie zawodów będzie się odbywać na teranie prywatnym lokalnego wodniaka Mariana Szpaka.

Wydarzenie będzie wyjątkowe, ponieważ oprócz przysłowiowego moczenia kija będzie integracja i debata członków Polskiego Związku Wędkarskiego.

-Zawody wędkarskie są dla nas doskonałą okazją do rozmowy o tematach czystości nadbrzeża rzeki Odry i starorzeczy– mówi Rafał Plezia, Prezes LGD -Liczymy na określenie wspólnych celów i realizację działań służących ochronie wód i krajobrazu.

Do poprowadzenia debaty zatrudniliśmy świetnego moderatora Grzegorza Idziaka.

W trakcie zawodów zastosujemy ubiegłoroczną metodę oceny i punktacji, każdy zawodnik z drużyny, będzie musiał posiadać aparat fotograficzny lub telefon z aparatem. Ryby będą fotografowane na specjalnej macie do pomiaru, a następnie wypuszczane. Metoda cieszy się ogromną popularnością w ostatnich latach. O szczegółach stosowanej metodyki będziemy instruować w trakcie zawodów. Metoda do naszych zawodów została wprowadzona przez Marka Zarzeckiego z lubińskiego Koła PZW który w ubiegłym roku sędziował zawody. W tym roku sędziowanie będzie po stronie oddziału Wrocławskiego, bowiem przenosimy się na drugą stronę Odry.

Zgłoszenia trzeba kierować jak najszybciej, bowiem data zgłoszenia jest jednym z czynników decydujących o udziale, a tylko 30 drużyn może wziąć udział w zawodach. Termin Zgłoszeń upływa w dniu 30 czerwca 2014 r.

Organizatorzy przewidują dużo zgłoszeń, ponieważ zachęcają nagrody, certyfikaty udziału i puchar będzie nietypowy. Jest nim rzeźbiona ryba Szczupaka z Krainy Łęgów Odrzańskich.

O szczegółach zawodów informuje nas Regulamin zawodów wędkarskich „Szczupak Krainy Łęgów Odrzańskich” do pobrania poniżej.

Kalendarz

PONWTOŚROCZWPIĄSOBNIE
      
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

fbs

Imprezy w Lubiążu

baner_OK

slot

eclogo_1


Sołectwo Lubiąż uczestniczy w inicjatywie:

OWD

 


 

 


Ilość odwiedzin:
3818864