Jest awans !!!

19 czerwca 2011 - Zbigniew Posacki

Po dwóch latach gry w A-klasie, Odra Lubiąż awansowała do okręgówki. W ostatnim meczu grupy I klasy A, rozgromiła na wyjeździe Zjednoczonych Łowęcice 4-0. Tym samym lubiążanie przypieczętowali awans, o który do ostatniej kolejki walczyli z Piastem Żerniki Wrocław.

W pierwszej połowie można było się delikatnie obawiać o wynik, bowiem gospodarze dochodzili do wręcz stuprocentowych sytuacji. Na wysokości zadania stawał bramkarz Daniel Posacki, który swoimi interwencjami 3 – krotnie ratował Odrę od utraty bramki.

Widać było w grze Zjednoczonych motywację do gry i chęć odebrania Odrze awansu, jednak tego dnia na lubiążan było to za mało.

Na początku drugiej połowy, Odra obejeła prowadzenie, a autorem bramki był Krystian Sawko. Niczym przed laty Kazimierz Deyna, wkręcił piłkę bezpośrednio do bramki z rzutu rożnego. W tym momencie z ekipy Łowęcic, zeszło powietrze i nadzieja na wygraną się rozwiała. Za chwilę na prowadzenie 2-0 podwyższa Piotr Korobczak, który pięknym strzałem z rzutu wolnego, uderzył w samo okienko.

Wtedy było już pewne, że nikt nie odbierze wygranej w tym dniu. Odra po tych bramkach poszła na fali. Kolejną bramkę strzelił Mateusz Gajda po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Wynik meczu ustalił Łukasz Leja, zamykając dośrodkowanie i skierował piłkę do siatki, która odbiła się jeszcze od poprzeczki.

Po awansie do A klasy dwa lata temu, lubiążanie za cel postawili sobie utrzymanie. Cel osiągnęli, a już rok później awansowali do klasy wyżej. Teraz Odrze Lubiąż przyjdzie zagrać w klasie okręgowej i podejmować rywali z Brzegu Dolnego, Wołowa czy Środy Śląskiej. Celem na pewno będzie gra dłużej niż jeden sezon, a jeżeli to się uda, poprzeczka na pewno będzie podniesiona.

Zjednoczeni Łowęcice-Odra Lubiąż  0-4 (0-0)

Bramki: K.Sawko, P.Korobczak, M.Gajda, Ł.Leja

Żólta kartka: M.Gajda

Skład: D.Posacki- T.Daniel, M.Rewak, M.Gajda, J.Franczuk(85’M.Kędzierski)- K.Karbowski(75’K.Jaworski), K.Sawko, D.Bąkowicz(75’P.Hopej), P.Korobczak, J.Wojtyła(46’Ł.Leja)-P.Rewak