Pokazali charakter

12 czerwca 2011 - Zbigniew Posacki

Mecz kolejki w grupie pierwszej, pomiędzy czołowymi zespołami, stał na bardzo wysokim poziomie. Od pierwszej minuty obie drużyny ruszyły do ataków i akcje przenosiły się w szybkim tempie z jednego na drugie pole karne. Pierwszą bramkę w 25 min. zdobyli lubiążanie, po mocnym strzale, odbitą przez bramkarza gości piłkę do bramki skierował Paweł Rewak.

Galaktikos ruszył jeszcze bardziej do ataku i 8 minut później padło wyrównanie, kiedy to piłka odbijając się na nierównym boisku, zmyliła bramkarza Odry.

Odra ponownie objęła prowadzenie dwie minuty później. W 35 minucie zagraną piłkę w pole karne przejął Paweł Rewak, który pewnym strzałem ustalił wynik do przerwy.

W drugiej części meczu zarysowała się lekka przewaga gospodarzy, którzy przypieczętowali ją trzecią bramkę. Ponownie na listę strzelców wpisał się Paweł Rewak, który z dwóch metrów skierował piłkę do pustej bramki.

Zespół z Lubiąża pokazał w tym meczu ogromną wolę walki oraz zaangażowanie. Dla zawodników nie było straconych piłek. Niedzielny rywal, również wspiął się na wyżyny swoich umiejętności, dzięki czemu ponad 150 kibiców oglądało ładne widowisko. Odra tym samym podkreśliła, że w pełni zasługuje na awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Na ten moment przyjdzie poczekać im do ostatniej kolejki, w której zmierzą się na wyjeździe ze Zjednoczonymi Łowęcice. Drugi w tabeli Piast Żerniki również  wygrał w tej kolejce z Piorunem Jakubkowice 2 -0 i tylko czeka na potknięcie Odry.

Odra Lubiąż: D.Posacki-T.Daniel, M.Rewak, M.Gajda, M.Kędzierski- K.Karbowski (60’A.Gregoraszczuk), K.Sawko, D.Bąkowicz (80’G.Rydzanicz), P.Korobczak, J.Wojtyła (65’P.Hopej)- P.Rewak