Informacje dotyczące gospodarki odpadami
Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi będzie naliczana w oparciu o dane zamieszczone w deklaracji składanej przez właścicieli nieruchomości i stanowić będzie iloczyn liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość oraz stawki opłaty ustalonej przez Radę Miejską w Wołowie.
Uchwałą Rady Miejskiej w Wołowie ustalono stawkę opłaty za odbiór odpadów, która dla odpadów:
a) zbieranych w sposób selektywny – wynosi 12,00 złotych na jedną osobę na miesiąc,
b) nie segregowanych (zmieszanych) - wynosi 20,30 złotych na jedną osobę na miesiąc.
Właściciel nieruchomości powinien:
1) wypowiedzieć umowę z PGK Wołów, z zachowaniem odpowiedniego okresu wypowiedzenia (który znajduje się w umowie), tak, aby wygasła ona z dniem 30 czerwca 2013 r.
2) pobrać i wypełnić deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami (dostępna na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Wołowie lub w Punkcie Obsługi Klienta).
3) złożyć w wymaganym terminie deklarację osobiście lub przesłać pocztą na adres Urzędu. W przypadku nie złożenia wymaganej deklaracji w terminie dane do naliczania opłat będą pobrane z ewidencji prowadzonych przez Urząd Miejski w Wołowie - ewidencji ludności, podatkowej.
4) zgodnie z wybraną metodą zbierania odpadów wyposażyć nieruchomość w odpowiednie pojemniki lub worki własne lub podstawione za opłatą przez przedsiębiorcę.
5) płacić obowiązkową opłatę kwartalnie z góry, bez wezwania, w łącznej wysokości za trzy miesiące kalendarzowe. Termin wniesienia pierwszej opłaty określa się na dzień do 31 lipca 2013r. za III kwartał 2013 roku. Opłatę można uiszczać w formie wpłaty gotówkowej lub przelewem na rachunek bankowy Gminy Wołów, nr 37 1020 5226 0000 6102 0429 1613, Bank PKO B.P. o/Wołów.
Częstotliwość odbioru zmieszanych odpadów komunalnych:
Odpady zmieszane:
z terenu miasta Wołów – minimum raz w tygodniu,
z terenów wiejskich – minimum raz na dwa tygodnie.
Odpady zbierane selektywnie gromadzone będą:
na terenie miasta – w pojemnikach tzw. „gniazdach” (papier, szkło, tworzywa sztuczne),
na terenach wiejskich – w pojemnikach tzw. „gniazdach” (szkło) oraz w workach (papier, tworzywa sztuczne).
Pozostałe odpady (np. elektroodpady, odpady wielkogabarytowe, przeterminowane leki, baterie, akumulatory, odpady budowlano-remontowe) można przekazywać w gminnym punkcie selektywnego zbierania odpadów przy ul. Rawickiej w Wołowie (dokładna lokalizacja i godziny otwarcia zostaną podane do publicznej wiadomości).
Wszelkie niezbędne informacje na temat wdrażania nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi będą na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Wołowie http://wolow.pl/ oraz udzielane pod numerem telefonu: 71 319 13 27. W Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego będzie można uzyskać także pomoc przy wypełnianiu deklaracji.
Informacje na temat nowelizacji ustawy znajdują się na stronie Ministerstwa Środowiska http://naszesmieci.mos.gov.pl/.
Niniejszy tekst nie jest źródłem prawa. Ma wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny.
Informacja dla mieszkańców - odpady 2.30.01.13
Instrukcja wypełniania deklaracji D-1_v30.01.13
deklaracja zamieszkane bez stawek D1,30.01.2013
źródło: www.wolow.pl
Wyszukaj
Kalendarz
3158393