Odra zabrała wszystko

12 lutego 2011 - Administrator

Podczas sobotniej gali, zorganizowanej przed finałem rozgrywek w piłce halowej o Puchar Burmistrza Wołowa, rozstrzygnięty został plebiscyt na „Najpopularniejszych sportowców 2010roku” w gminie Wołów. Nagrody przyznano w czterech kategoriach: sportowiec, trener, działacz oraz nadzieja sportu. Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, został reaktywowany po kilku latach przerwy. Od początku roku za pomocą kuponów, zamieszczanych w Kurierze Gmin, czytelnicy mogli oddawać głosy na jedną osobę w każdej z kategorii. W głosowaniu czytelników Kuriera Gmin, zwycieżyły osoby związane z klubem Odra Lubiąż.
Ostatnie sukcesy na boisku lubiąskiej Odry, przełożyły się również na sukcesy w sportowej zabawie. Wicelider klasy A, ma po rundzie jesiennej ma dużą szansę na historyczny awans do „okręgówki”. Wieloletnia praca z młodzieżą, dobra atmosfera w klubie oraz stawianie na miejscowych zawodników, to podstawowe elementy, aby osiągnąć sukcesy w sporcie amatorskim. To też, od początku istnienia klubu jest systematycznie czynione, a docenienie tego na arenie gminy jest, więc w pełni to potwierdza.
Pierwszym zwycięzcą, który otrzymał statuetkę oraz pamiątkowy medal z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Wołów Dariusza Chmury, był Daniel Posacki, uznany za „Nadzieję sportu” . Niespełna 20 letni bramkarz Odry, został też wybrany najlepszym brakarzem turnieju halowego. Wielokrotne ratowanie swojego zespołu przed utratą bramki, sprawiło, że drużyna skazywana na spadek z I ligi, zajęła miejsce tuż za podium.   
W kategorii „Działacz” zwyciężył Jarosław Rewak, kierownik sekcji piłki nożnej Odry Lubiąż. Najlepszym trenerem w gminie Wołów został Mirosław Jabłoński, współtwórca wyniku lubiąskiego klubu. W najbardziej prestiżowej kategorii „Sportowca Roku 2010” z przewagą 35 głosów, zwyciężył Krystian Sawko. Kapitan Odry Lubiąż, potwierdził słuszny wybór, już kilkanaście minut później, kiedy to w finałowym meczu turnieju halowego strzelił 2 bramki. To zadecydowało o zwycięstwie jego drużyny TKKF Razem z Fambudem 3-1 i wygraniu całego turnieju.
Pełne wyniki Plebiscytu na www.osirwolow.pl

Kalendarz

PONWTOŚROCZWPIĄSOBNIE
      
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

fbs

Imprezy w Lubiążu

baner_OK

slot

eclogo_1


Sołectwo Lubiąż uczestniczy w inicjatywie:

OWD

 


 

 


Ilość odwiedzin:
3818932