II Konferencja Dolnośląskich Klubów Historycznych pt: „Bóg, Honor, Ojczyzna”

13 listopada 2012 - ZSP Lubiąż

      8 listopada 2012 r. w ZSP w Lubiążu odbyła się II Konferencja Dolnośląskich Klubów Historycznych pt: „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Jesteśmy bardzo dumni, że mogliśmy zorganizować takie spotkanie właśnie w naszej szkole.

Mieliśmy zaszczyt gościć m.in. Panią Antoninę Kużaj z Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Pana Ryszarda Filipowicza-Prezesa Zarządu Okręgu Dolnośląskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Pana Stanisława Wołczańskiego-Wiceprezesa Okręgu Dolnośląskiego ŚZŻAK, Pana Józefa Oleksiewicza-Prezesa Obwodu w Strzelinie i Pana Adama Kępę-Prezesa Obwodu w Trzebnicy oraz Żołnierzy AK. Nie zabrakło również przedstawicieli naszej gminy: Pana Macieja Nejmana-Wiceburmistrza Miasta i Gminy Wołów, Pani Danuty Jelec-Przewodniczącej Rady Miejskiej w Wołowie, Pana Zbigniewa Posackiego- Sołtysa Lubiąża i wszystkich przyjaciół naszej szkoły.

Zgodnie z programem o godz. 10 odbyło się poświęcenie krzyża i kamienia pamiątkowego z hasłem „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Następnie wszyscy udali się na salą gimnastyczną. Uroczystość rozpoczęła Dyr. ZSP w Lubiążu Pani Katarzyna Ziajka przywitaniem gości oraz wprowadzeniem pocztów sztandarowych ze szkół gimnazjalnych im. Armii Krajowej i bohaterów AK w Oleśnicy, Wrocławiu, Żórawinie oraz szkół podstawowych z Trzebnicy, z Wałbrzycha, z Niechlowa i Wrocławia.

Po oficjalnym otwarciu konferencji, gimnazjaliści z Lubiąża zaprezentowali swój program artystyczny, podczas którego mieliśmy okazję usłyszeć wiersze, występy solistek oraz chóru pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Szumniak. Następnie głos zabrał płk Tadeusz Gombrych-Członek Okręgu Dolnośląskiego ŚZŻAK oraz Pani Dyr. Dorota Rasała-Świtoń z Oleśnicy.

Po apelu odbyło się spotkanie dyrektorów szkół i członków Zawiązku Żołnierzy AK, w celu wspólnego opracowania harmonogramu działań w ramach Rodziny Szkół AK na bieżący rok. Natomiast uczniowie brali udział w warsztatach pariotyczno-historyczno-artystycznych. O godz. 13.30 goście udali się na poczęstunek, a następnie chętnych zaproszono do zwiedzania lubiąskiego klasztoru.

Atmosfera całej konferencji była miła i podniosła. Wszyscy będziemy długo wspominać to spotkanie.

Kalendarz

PONWTOŚROCZWPIĄSOBNIE
      
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

fbs

Imprezy w Lubiążu

baner_OK

slot

eclogo_1


Sołectwo Lubiąż uczestniczy w inicjatywie:

OWD

 


 

 


Ilość odwiedzin:
3818967