Lubiąż wyróżniony

15 października 2012 - Zbigniew Posacki

Celem Konkursu było  wyłonienie oraz wypromowanie najlepszych, najbardziej innowacyjnych i wzorcowych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich. Opierając się na założeniu, iż na wsi najlepiej działa zdrowa rywalizacja oparta na dobrym przykładzie – Konkurs sprawia, iż wsie mobilizując się realizują przedsięwzięcia, które w innej sytuacji by nie powstały lub ich zakres byłby znacznie mniejszy.

Konkurs podzielony był na 4 kategorie:  Najpiękniejsza Wieś”, „Najpiękniejsza Zagroda”, Kategoria „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi” oraz Najlepszy start w Odnowie Wsi

Sołectwo Lubiąż startowało w kategorii „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi” zdobywając wyróżnienie za projekt „Turystyczny rozwój Lubiąża poprzez Ekomuzeum Cysterskie”. Piękny  dyplom oraz czek na 500 zł z rąk wicemarszałka Włodzimierza Chlebosza odebrał sołtys Lubiąża Zbigniew Posacki.

Uzasadnienie wyróżnienia: Lubiąż to przykład wsi, w której działające Stowarzyszenie Lubiąż za cel postawiło sobie promocję i rozwój miejscowości na bazie jej głównych walorów historycznych i zasobów takich jak legendy, budynki, klasztor. Realizacja projektów jest ściśle zaplanowana a środki na ich realizację pozyskiwane są z różnych źródeł. Wieś w skrócie charakteryzuje tzw. projektowe myślenie, sprecyzowane plany, promocja poprzez wszelkie możliwe środki przekazu. Sztandarowa impreza jaką jest inscenizacja historyczna Oblężenie klasztoru, rok rocznie ściąga do Lubiąża kilka tysięcy ludzi. Na tej bazie planowane są inne, połączone ze sobą projekty tak by każdy kto tam zawita otrzymał gotową ofertę spędzenia wolnego czasu i zapoznania się z historią i tradycją tej niezwykłej miejscowości.

Kalendarz

PONWTOŚROCZWPIĄSOBNIE
      
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

fbs

Imprezy w Lubiążu

baner_OK

slot

eclogo_1


Sołectwo Lubiąż uczestniczy w inicjatywie:

OWD

 


 

 


Ilość odwiedzin:
3818954