Konkurs „Piękna Wieś Dolnośląska”

4 września 2012 - Zbigniew Posacki

Celem Konkursu było wyłonienie oraz wypromowanie najlepszych, najbardziej innowacyjnych i wzorcowych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich. Opierając się na założeniu, iż na wsi najlepiej działa zdrowa rywalizacja oparta na dobrym przykładzie – Konkurs sprawia, iż wsie mobilizując się realizują przedsięwzięcia, które w innej sytuacji by nie powstały lub ich zakres byłby znacznie mniejszy.

W ramach tego konkursu były 4 kategorie: Najpiękniejsza wieś, Najlepszy start w Odnowie Wsi, „Najpiękniejsza Zagroda”, „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi”

Sołectwo Lubiąż poprzez Gminę Wołów złożyło swój projekt do kategorii „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi” uzyskało tytuł wyróżnienia. W uzasadnieniu komisji Lubiąż to przykład wsi, w której działające Stowarzyszenie Lubiąż za cel postawiło sobie promocję i rozwój miejscowości na bazie jej głównych walorów historycznych i zasobów takich jak legendy, budynki, klasztor. Realizacja projektów jest ściśle zaplanowana a środki na ich realizację pozyskiwane są z różnych źródeł. Wieś w skrócie charakteryzuje tzw. projektowe myślenie, sprecyzowane plany, promocja poprzez wszelkie możliwe środki przekazu. Sztandarowa impreza jaką jest inscenizacja historyczna Oblężenie klasztoru, rok rocznie ściąga do Lubiąża kilka tysięcy ludzi. Na tej bazie planowane są inne, połączone ze sobą projekty tak by każdy kto tam zawita otrzymał gotową ofertę spędzenia wolnego czasu i zapoznania się z historią i tradycją tej niezwykłej miejscowości.

Laureatami poszczególnych kategorii zostali:

„Najpiękniejsza wieś”: - Pęgów (gm. Oborniki Śląskie)

„Najlepszy start w Odnowie Wsi” – Bagno (gm. Oborniki Śląskie)

„Najpiękniejsza Zagroda” – Grażyna i Dariusz Jesionowscy - Międzylesie

Kalendarz

PONWTOŚROCZWPIĄSOBNIE
      
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

fbs

Imprezy w Lubiążu

baner_OK

slot

eclogo_1


Sołectwo Lubiąż uczestniczy w inicjatywie:

OWD

 


 

 


Ilość odwiedzin:
3818779