Warsztat JOGA/BUTOH

5 czerwca 2012 - Zbigniew Posacki

Letni warsztat JOGA/BUTOH to intensywny trening pracy z ciałem na różnych poziomach. Proponujemy Wam udział w sesjach hatha- jogi metodą BKS Iyengara oraz tańca butoh.

Ha – tha joga to precyzja pracy z ciałem, praktyka koncentracji i medytacji w ruchu, ćwiczenie wytrzymałości oraz sprężystości mięśni, stawów i kości. Joga to także praca z oddechem oraz wyobraźnią, to umiejętność łączenia rozluźnienia i napięcia, aktywności i relaksu, ruchu i bezruchu. To współistnienie dwóch sił i jakości.

Prowadząca:

Katarzyna Markowska jest dyplomowanym nauczycielem jogi w stopniu Introductory II. Uczennica Konrada Kocota, Romana Grzeszykowskiego oraz Marka Migały. Obecnie asystuje na kursie nauczycielskim w Krakowie. W swojej praktyce stawia nacisk na pogłębioną pracę z asanami (pozycjami jogi). Ćwiczy jogę od 2000 roku, od 2009 prowadzi zajęcia. Na co dzień związana z warszawską szkołą jogi Akademia Asan, gdzie prowadzi regularne zajęcia oraz kursy wyjazdowe.

Taniec butoh „polega na połączeniu w jedność umysłu i ciała mówiąc w dużym uproszczeniu. Polega ono na zaprzeczeniu uprzedmiotowienia ciała przez umysł (czy partyturę). Butoh jest świadomym, twórczym procesem, w którym poprzez obserwację „wewnętrznym okiem” własnych procesów (także na poziomi podświadomości)- powstaje produkt (lecz nie jako popis sceniczny) jako przekazanie efektów tych wewnętrznych działań”. (P. Dudziński „Rytuał intuitywny. Metoda artystyczna Teatru Performer”)

Prowadzący:

Paweł Dudziński studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, wydział Architektury Wnętrz. Ostatecznie dyplom uzyskał w 1973roku w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, na Katedrze Rzeźby. W latach 1968-69 tańczy zawodowo w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk” Stanisława Hadyny. Przez rok był adeptem w Teatrze Współczesnym Wrocławiu. W 1974 roku wraz z żoną założył „Grupę Aktywności Intuicyjnej”, gdzie po raz pierwszy konfrontuje żywą muzykę i niczym nie skrępowane działania plastyczne i ruchowe.

W 1983 r. jest jednym z założycieli Klubu Jazzowego „Kosz”. Powołał do życia Grupę Terapeutyczną Performer, od 1989 roku przemianowanej na Teatr Performer. Teatr Performer to połączenie tańca butoh z action painting i body art. Ich spektakle to cielesne zetknięcie się z farbami do muzyki powstającej na żywo. Na nagim ciele aktora powstaje kostium a przez kontakt z podłożem lub ścianą powstaje obraz jako nowy rodzaj scenografii, swoisty zapis energii spektaklu. P. Dudziński butoh uczył się od takich mistrzów jak: Joan Laage, Daisuke Yoshimoto, Ko Murobushi, Batarita. Wykonuje unikalne instrumenty muzyczne oraz awangardowe meble użytkowe

Warsztat JOGA/BUTOH stanowi spójny projekt łączący różne nurty. Chcielibyśmy zaprosić uczestników do zanurzenia się w całościowe doświadczenie twórcze, 7 dni praktycznie nie kończącej się sesji.

Planowany harmonogram dnia:

7.00 joga powitania słońca
8.00 herbatka
9-12.30 sesja joga/butoh
13.00 obiad
14- 16 sjesta
16-19 joga/butoh
19.30 kolacja
21- …. wieczorny jam czyli sesje improwizacji, ćwiczeń przy muzyce na żywo i innych działań twórczych, oglądanie filmów, dyskusje przy ognisku.
Zapraszamy do wzięcia ze sobą materiałów do malowania, rzeźbienia, instrumentów muzycznych, itp.

 Stowarzyszenie Ale Wiocha i Teatr Performer mieszczą się w malowniczej osadzie artystycznej koło Lubiąża. Ale Wiocha znajdująca się poza zgiełkiem cywilizacji, pośród starych drzew, jest wymarzonym miejscem do działań twórczych. Gospodarzami jest rodzina Dudzińskich: artystów muzyków, rzeźbiarzy, tancerzy i malarzy.

Treningi będą odbywały się w starej stodole z drewnianą podłogą albo w plenerze. Zakwaterowanie w budynkach lub we własnym zakresie pod namiotem. Oferujemy możliwość żywienia wegetariańskiego.

 CENA WARSZTATU: 900 PLN (w tym wyżywienie i zakwaterowanie)

 ZAPISY I PYTANIA: Katka - tel. 601097503 lub na maila: katka.mb@gmail.com

 Zapraszamy na stronę www.alewiocha.pl oraz profil na Facebooku http://www.facebook.com/pages/Ale-wiocha/316654405021248

Kalendarz

PONWTOŚROCZWPIĄSOBNIE
      
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

fbs

Imprezy w Lubiążu

baner_OK

slot

eclogo_1


Sołectwo Lubiąż uczestniczy w inicjatywie:

OWD

 


 

 


Ilość odwiedzin:
3819368