Wicemiss z Lubiąża

1 czerwca 2012 - Zbigniew Posacki

Gala Finałowa, którą prowadził aktor Cezary Pazura, odbyła się 20 maja w Legnicy. O tytuł najpiękniejszej walczyło jedenaście finalistek z całego regionu. Kandydatki zaprezentowały się w strojach wieczorowych, strojach sponsora i kostiumach bikini. Uzupełnieniem pokazów były układy choreograficzne przygotowywane pod okiem Matyldy Śliwińskiej ze Szkoły Tańca Farida w Legnicy. Natomiast o piękny wizerunek dziewcząt zadbała wizażystka i stylistka Violetta Mazurek.

Tytuł pierwszej wice miss zdobyła Klaudyna Stawicka. Miss Publiczności, została Joanna Wągrowska. Natomiast Katarzyna Węgierska z Chojnowa została wybrana Miss Polonia Ziemi Legnickiej 2012.

O wrażenia z udziału w konkursach oraz co znaczy dla niej zdobycie powyższych tytułów, zapytałem lubiążankę Annę Kostrzycką.

 Zbigniew Posacki: Jak to się stało, że zgłosiłaś się do konkursu?

 Anna Kostrzycka: Moje zgłoszenie się do konkursu było spontaniczną decyzją. Namówiła mnie koleżanka z pracy. Nie byłam pewna, czy nadaję się na tego typu konkursy. Miałam wątpliwości ale stwierdziłam, że raz się żyje. Zgłosiłam się w ostatniej chwili, godzinę później moje zgłoszenie nie zostałoby zaakceptowane.

Z.P.: Przygotowania to zapewne ogrom pracy włożony w przygotowania do finałowego gali. Jakie były Twoje wrażenia z prób?

 A.K.: Przygotowania do Gali odbywały się w Szkole Tańca Farida w Legnicy. Na pierwszej próbie dowiedziałyśmy się, że mamy zatańczyć dwa układy choreograficzne. Nie wierzyłam we własne siły, ponieważ nigdy wcześniej nie miałam styczności z tańcem. Jednak układ taneczny przygotowany przez panią Matyldę Śliwińską oraz intensywna praca sprawiły, że podołałam wyzwaniu, a przyczyniły się do tego częste spotkania oraz wielka cierpliwość pani choreograf.

Byłam mile zaskoczona panującą tam atmosferą, nie czuło się między nami rywalizacji, nawet nawiązały się przyjaźnie. Sprawiało mi przyjemność spotykanie się z uczestniczkami.

Z.P.: Co czuje się na scenie, po usłyszeniu że jest się II Vice Miss Polonia Ziemi Legnickiej?

 A.K.: Gdy usłyszałam, że zostałam II Vice Miss Polonia Ziemi Legnickiej, nie wierzyłam własnym uszom. Gdy Marysia Nowakowska Miss Polonia 2009, założyła mi szarfę i dała kwiaty, byłam w szoku, ale nadal nie mogłam w to uwierzyć. Pamiętam, że wtedy pierwszą myślą było – mama będzie dumna.

Jednak nie da się opisać emocji, co wtedy się dzieje z człowiekiem- jest to mieszanka szczęścia, strachu i niedowierzania, ale z jednej strony rozpiera duma, a z drugiej jest pewnego rodzaju niewiadoma… i co teraz?

Z.P. Właśnie, i co teraz?

A.K.: Miss Polonia Ziemi Legnickiej, I Vice Miss i ja zakwalifikowałyśmy się do etapu dolnośląskiego. Na drugi dzień byłyśmy już w Jeleniej Górze, gdzie zostałyśmy przez tydzień intensywnie ćwicząc do sobotniej gali Miss Polonia Dolnego Śląska.

Całe dnie spędzałyśmy w Szkole Tańca Kurzak i Zamorski, ucząc się choreografii i ogólnej prezentacji na scenie. Wylewałyśmy siódme poty, miałyśmy zakwasy, bolały nas nogi, traciłyśmy całą energię. Ale to wszystko warte było poświęcenia, ponieważ efekt końcowy był naprawdę dobry. Byłyśmy dobrze przygotowane, ja osobiście czułam się pewnie na scenie, wiedziałam w którym momencie wyjść i jak zatańczyć.

 Na gali Miss Polonia Dolnego Śląska, zadecydowano przyznać dodatkowo ( oprócz I, II, i III miejsca) dwie dzikie karty, które upoważniają do udziału w ćwierćfinałach Miss Polonia. Zaskoczenie, to za małe słowo by opisać co poczułam, gdy prowadzący przeczytał moje imię i nazwisko. Otrzymanie dzikiej karty jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem, tym bardziej, że było aż 13 wspaniałych, pięknych dziewcząt, a ten zaszczyt przypadł akurat mnie.

W lipcu czeka mnie wyjazd do Warszawy na Casting Miss Polonia. Trzymajcie kciuki !

 Polecam każdej dziewczynie przeżyć coś tak fascynującego. Z czasem nawet tęskni się za zakwasami i próbami po 8 godzin na szpilkach. Podczas spotkań nawiązują się przyjaźnie, kto wie, może nawet na całe życie. Jest to niesamowita przygoda, gdzie otwiera się nowy etap w życiu. Nowe doświadczenia – wywiady, błysk fleszy, w końcu nauczyłam się tańczyć!

Po tych przeżyciach na pewno stałam się bardziej pewna siebie. Polecam jak najbardziej zgłoszenie się na casting w przyszłym roku, wiara w siebie i pozytywne myślenie potrafią zdziałać cuda.

Z.P. Dziękuję za rozmowę. Gratuluję dotychczasowego sukcesu i w imieniu wszystkich mieszkańców życzę powodzenia w konkursie Miss Polonia.

Zdjęcia: www.wortal.pwsz.legnica.edu.pl

Kalendarz

PONWTOŚROCZWPIĄSOBNIE
      
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

fbs

Imprezy w Lubiążu

baner_OK

slot

eclogo_1


Sołectwo Lubiąż uczestniczy w inicjatywie:

OWD

 


 

 


Ilość odwiedzin:
3818852