Czesław Śpiewa w Wołowie

12 maja 2012 - Zbigniew Posacki

Pod koniec maja zapraszamy na wyjątkowy koncert Czesław Śpiewa Duo Act w  sali  WOK. Będzie  to pierwsza  odsłona koncertowa  Czesława  w tej formie – dotychczas  znanej jako solo act- tym razem poszerzonej o udział gościa specjalnego – mistrza  akordeonu  – Martina Bennebo. Koncert odbędzie się we wtorek, 29 maja o godz. 20:00.  Bilety w cenie  35 zł  dostępne w  WOK.
Ilość biletów  ograniczona. Prosimy  o wcześniejsze dokonywanie  zakupu.

Zanim powstał okolicznościowy projekt Czesław Śpiewa Duo Act, 10 lat temu narodziła się idea koncertów Czesław Śpiewa Solo Act. Wtedy to nieznany nikomu szerzej Czesław Mozil grał i śpiewał gdzie się dało.

Podróże po małych miejscowościach potocznie nazywanych „Polską klasy B” miały na celu spopularyzowanie muzyki polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa oraz pokazanie Czesława Mozila, szerszej publiczności jako alternatywnego grajka znanego głównie jako juror telewizyjnego show.

Gościem specjalnym Solo Actu w Wołowie będzie przyjaciel Czesława Mozila z akademika w Kopenhadze, rodowity Duńczyk – Martin Bennebo, mistrz akordeonu. Martin jest najdłużej grającym muzykiem zespołu Czesław Śpiewa, mającym na swoim koncie płytę „Bennebox”. W ten sposób widzowie wezmą udział w niecodziennym koncercie pod szyldem Czesław Śpiewa Duo Act.

Zgodnie z zamysłem artysty, muzyczna wędrówka po antypodach kraju utrzymywała balans pomiędzy telewizyjną popularnością Czesława Mozila a jego artystyczną działalnością. Projekt okazał się dużym sukcesem. Solowe występy duńskiego muzyka cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży jak i starszych miłośników muzyki. 

Zabawna konferansjerka, nietuzinkowe żarty i intymny klimat małych knajpek i domów kultury stwarzają artyście unikalną możliwość szczególnego kontaktu z wielopokoleniową publicznością.  Efektem tych spotkań jest mające status Platynowej płyty DVD „W moim maluteńkim świecie”, które idealnie oddaje atmosferę niecodziennych koncertów spod znaku Czesław Śpiewa Solo Act/Duo Act.

Repertuar występów Solo Act/Duo Act zawiera największe przeboje z płyty „Debiut” i „POP” oraz kompozycje z najnowszego albumu „Czesław Śpiewa Miłosza”.  Każdy z utworów poprzedzają opowieści o genezie jego powstania oraz autobiograficzne wyznania artysty. Solowe występy Czesława Mozila, to także pokaz mistrzowskiej gry na fortepianie i akordeonie. 

Absolwent Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej oraz zdeklarowany miłośnik walczyków, z lekkością improwizuje melodie swoich utworów udowadniając, że muzyka klasyczna wcale nie musi być nudna.  Wprost przeciwnie, klasyczne inspiracje łączą się tutaj z awangardową fantazją, folkowymi klimatami, punkowym wigorem i poetyckim nastrojem.  Dlatego na próżno szukać etykietek i łatwych formułek opisujących solowe koncerty Czesława Mozila. Bo jak zastrzega sam artysta – przepustką do jego malutkiego świata jest umiejętność czucia, a nie rozumienia muzyki. I to się sprawdza.

Źródło: www.wok-wolow.pl

Czesław Śpiewa

Kalendarz

PONWTOŚROCZWPIĄSOBNIE
   
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

fbs

Imprezy w Lubiążu

baner_OK

slot

eclogo_1


Sołectwo Lubiąż uczestniczy w inicjatywie:

OWD

 


 

 


Ilość odwiedzin:
3776067