Antybohater meczu

22 kwietnia 2012 - Zbigniew Posacki

Odra Lubiąż rozpoczęła spotkanie bez dwóch podstawowych zawodników. Kontuzjowanych, bramkarza Daniela Posackiego i obrońcy Krzysztofa Jaworskiego.

Jak wynikło z przebiegu całego spotkania, był to najsłabszy przeciwnik jaki gościł ostatnio w Lubiążu. Jednak brak szczęścia i błędy sędziego, nie pozwoliły wzbogacić się o kolejne punkty w walce o utrzymanie się w klasie okręgowej.

Był to niezwykle pechowy mecz dla Odry. W pierwszej połowie dwukrotnie poważnie zagroziła bramce Orła. Najpierw strzał z 20 metrów z rzutu wolnego Damiana Bąkowicza trafił w poprzeczkę, zaś później w drugiej sytuacji po strzale z dystansu, piłkę zmierzającą tuż pod poprzeczkę, nad bramką przeniósł bramkarz gości.

W drugiej części kolejne dogodne okazje Odry. Krystian Sawko po atomowym strzale z około 30 metrów trafia ponownie w poprzeczkę.

Goście okazali się skuteczniejsi i swoją jedyną okazję wykorzystali. W 75 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę wypiąstkował Tomasz Przykucki. Jednak na tyle niefortunnie, że spadła ona prosto pod nogi zawodnika z Sadkowa, który strzałem z pierwszej piłki zdobył gola.

To nie podłamało gospodarzy i dalej z wielką ambicją starali się zdobyć bramkę. Doskonałą sytuacją była akcja z 84 min., kiedy Damian Bąkowicz, minął obrońców i tuż przed polem karnym, został powalony na ziemię przez wychodzącego bramkarza, który nawet nie dotknął piłki. Chcąc wykorzystać przywilej korzyści Bartłomiej Nykiel, przejął piłkę, żeby skierować ją do pustej bramki, jednak był również ewidentnie faulowany.

Pewni kibice gospodarzy co najmniej żółtych kartek dla piłkarzy Orła i doskonałej okazji bramkowej, przecierają oczy ze zdumienia. Prawdziwy popis daje sędzia Przystarz, pokazując żółta kartkę piłkarzowi … Odry, za rzekomą symulację faulu, po czym pokazując od razu czerwoną, wyrzuca piłkarza z boiska.

Jak się okazało później po zakończeniu spotkania, sędzia pomylił się, bo myślał, że  faulował inny zawodnik, który miał już żółtą kartkę. Tym samym Odra grała ostatnie minuty niesłusznie w „10” i w tym czasie nie udało już się jej wyrównać.

Na meczu obecny był obserwator, który miejmy nadzieję zajmie się tą sprawą. Nie może być tak, że piłkarze wkładają całe serce w walkę, natomiast jeden człowiek stara się to wszystko zniweczyć.

Odra Lubiąż-Orzeł Sadków 0-1 (0-0)

Żółte karki: K. Kasina, D. Bąkowicz, M. Rutowicz, P. Hopej, B. Nykiel

Czerwona kartka: 85’ B. Nykiel (za 1 żółtą)

T. Przykucki - M. Rewak, K. Rutowicz, K. Kasina, J. Wojtyła - B. Nykiel, D. Bąkowicz, K. Sawko, M. Rutowicz (80’Ł. Piskorski), P. Korobczak - K. Karbowski (75’ P. Hopej)

Kalendarz

PONWTOŚROCZWPIĄSOBNIE
      
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

fbs

Imprezy w Lubiążu

baner_OK

slot

eclogo_1


Sołectwo Lubiąż uczestniczy w inicjatywie:

OWD

 


 

 


Ilość odwiedzin:
3819245