Wielka erupcja lubiąskiego Wulkanu

28 marca 2012 - Zbigniew Posacki

Nowy klub zrzesza grupę prawie 20 pedagogów, którzy dzięki swojej pasji i poświęceniu chcą wywołać zmiany w życiu tych młodych ludzi.

Sport jako część szkolnej społeczności nie jest niczym odkrywczym. Gościł już w XIX-wiecznej Europie, kiedy to angielski pedagog Thomas Arnold postanowił zaprowadzić zmiany w systemie edukacyjnym w obrębie swojego kraju. Za jego decyzją organizacja zawodów sportowych została przekazana w ręce samorządów szkolnych, co okazało się świetnym bodźcem zrzeszającym wszystkich uczniów. Bunty jakie panowały wśród młodzieży w trakcie zajęć zostały zamienione na pozytywne działanie wychowawcze, jakie dawał właśnie sport. Wynik tych działań zainicjował wznowienie międzynarodowej rywalizacji. Pierre de Coubertin korzystając z wyniesionych doświadczeń przywrócił wspaniałą tradycję igrzysk olimpijskich, które na piętnaście stuleci zniknęły z kart historii.

Także w Nowym Yorku sport ratował młodzież przed złym wpływem otoczenia. Po wybudowaniu w całym mieście sieci boisk do koszykówki zanotowano znaczny spadek przestępczości i patologii zwłaszcza wśród młodych ludzi. Kraje europejskie również stały się przykładem na to, że wychowanie fizyczne jest bardzo istotną częścią procesu resocjalizacji młodego pokolenia.

Potwierdzeniem historycznych faktów ma się także stać utworzony przy Zespole Szkół Specjalnych w Lubiążu klub sportowy. Jego zadaniem jest wzbudzenie wśród młodzieży pasji i chęci wprowadzenia zmian w swoim życiu. Przez systematyczny trening prowadzący chcą zmniejszyć poziom agresji i patologii wśród wychowanków. W skład zarządu lubiąskiego klubu wchodzą:

Prezes: Henryka Rewak (dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Lubiążu)

Wiceprezes: Joanna Sikorska

Wiceprezes: Grzegorz Kucharczyk

Skarbnik Jolanta Kijaczek

Sekretarz Zarządu: Olimpia Wiącek

Komisję Rewizyjna tworzą:

Przewodnicząca Komisji: Renata Dzienis

Członek Komisji: Adam Grabowski

Sekretarz Komisji: Danuta Danielkiewicz

Celem jest także wprowadzenie na trwale zmian w postawie uczniów do kultury fizycznej i własnego ciała, co za razem stanie się początkiem końca problemów z ich zaburzonym systemem wartości.

Info: Grzegorz Kucharczyk

Kalendarz

PONWTOŚROCZWPIĄSOBNIE
      
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

fbs

Imprezy w Lubiążu

baner_OK

slot

eclogo_1


Sołectwo Lubiąż uczestniczy w inicjatywie:

OWD

 


 

 


Ilość odwiedzin:
3818903