Udana inauguracja

12 marca 2012 - Zbigniew Posacki

Odra rozegrała pierwsze spotkanie w klasie okręgowej na swoim boisku i od razu zdobyła 3 pkt. Mecz rozpoczął się dosyć spokojnie. Pierwsi blisko zdobycia bramki byli goście, kiedy to po dośrodkowaniu/strzale z około 25 metrów na długi słupek piłka otarła się o spojenie słupka z poprzeczką.

W 37 minucie Odra wychodzi na prowadzenie. Po długim podaniu Krystiana Kasiny za obronę gości, oko w oko z bramkarzem stanął Bartłomiej Nykiel. Bramkarz Czarnych próbował uprzedzić naszego zawodnika, jednak Bartłomiej Nykiel okazał się sprytniejszy i minął go, po czym ze spokojem posłał piłkę do siatki. 

W drugiej połowie kluczowym momentem mogła być czerwona kartka dla zawodnika Czarnych. Po prostopadłym podaniu chciał on minąć bramkarza Odry Daniela Posackiego jednak sztuka ta mu się nie udała, gdyż wypuścił sobie piłkę zbyt daleko i chciał jeszcze wymusić rzut karny sugerując, że został złapany za nogi. Sędzia nie dal się jednak na to nabrać i pokazał mu drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną.

Odra wobec niezbyt pewnego wyniku próbowała atakować. Po jednaj z akcji udało się wywalczyć rzut rożny, który został zamieniony na bramkę. Bartłomiej Nykiel niespodziewanie dograł piłkę przed szesnastkę do niekrytego Damiana Bąkowicza. Ten zdecydował się na strzał, który po drodze trafił jeszcze w plecy jednego z obrońców i bramkarz leżąc w drugim rogu mógł tylko bezradnie patrzeć jak piłkę wpada do siatki.

W ostatnich minutach mieśmy jeszcze małą kontrowersje, bowiem faulowany był zawodnik Czarnych. Sędzia podyktował rzut wolny z linii jednak wiele osób twierdziło, że powinien podyktować rzut karny. Tego jednak nie zrobił, mimo protestów piłkarzy gości.

Odra odniosła drugie zwycięstwo w tym sezonie i miejmy nadzieję, że teraz atut własnego boiska pozwoli im wygrywać następne. Okazję do kolejnego zwycięstwa będą mieć w najbliższą niedzielę bowiem do Lubiąża przyjeżdża ekipa Polonii Wrocław.

Odra Lubiąż-Czarni Jelcz Laskowice  2-0 (1-0)

bramki: B.Nykiel, D.Bąkowicz

żółte kartki: K.Jaworski, K.Rutowicz, K.Kasina, K.Sawko

ODRA: D.Posacki-M.Rewak, K.Jaworski, K.Rutowicz, J.Wojtyła(85'J.Gruszecki)-P.Korobczak, K.Kasina, D.Bąkowicz, K.Sawko, B.Nykiel-K.Karbowski(75'P.Hopej)

WKP Odra Wrocław-MKP Wołów     7-0

GKS Mirków/Długołęka-Polonia Środa Śląska    1-1

Pogoń Oleśnica-Polonia Wrocław   3-0

Sokół Marcinkowice -KP Brzeg Dolny    2-1
Orzeł Sadków-Wiwa Goszcz    3-1
LZS Stary Śleszów-Widawa Bierutów     odwołany
Bór Oborniki Śląskie-KS Łozina   2-1   
Odra Lubiąż-Czarni Jelcz-Laskowice     2-0

Kalendarz

PONWTOŚROCZWPIĄSOBNIE
      
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

fbs

Imprezy w Lubiążu

baner_OK

slot

eclogo_1


Sołectwo Lubiąż uczestniczy w inicjatywie:

OWD

 


 

 


Ilość odwiedzin:
3818856