Lubiąski Finał z Gospel Rock

15 stycznia 2012 - Zbigniew Posacki

Szerokim echem po Lubiążu odbił się występ zespołu Gospel Rock podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tamtejszym Domu Kultury.  Do świetnie przygotowanych aranżacji  przez muzyków tego zespołu  (Kucharczyk, Ferenc, Dąbrowicz) dopasowały się wokalistki – uczennice lubiąskich szkół – Zespołu Szkół Specjalnych i Zespołu Szkół Publicznych.

    Znane i mniej znane kompozycje polskich i zagranicznych kompozytorów zachwyciły licznie zgromadzoną w Domu Kultury publiczność. Zespół zaprezentował m.in. ciekawe aranżacje utworów F. Mendelssohna (Słuchaj Brzmi Aniołów Pieśń) i G.F.Handla (Raduj się świecie), a wokalu użyczyły Justyna Podleś i Patrycja Sulik. Wszystko  zabrzmiało w miłej klasycznej melodyce „zabrudzone” odrobiną rocka.  

    Świetny występ zanotowała Martyna Nejman w piosence El Shaddai. Nie dość, że śpiewała część utworu po hebrajsku to jeszcze zadziwiła wszystkich umiejętnością gry na flecie prostym. Wielką trudnością jest zmierzyć się z kompozycjami Czesława Niemena ale zrobiła to i „dała radę” Alicja Błędowska. W utworze „Dziwny jest ten świat” wyśpiewała potężnym głosem wszystkim zgromadzonym, że ludzi dobrej woli w Lubiążu jest więcej niż myślimy. Właśnie dzięki nim znacząco wsparliśmy WOŚP i tym samym potrzebujące naszej pomocy noworodki i ich mamusie.

    Na koniec jak przystało na zespół z nurtu Gospel zaśpiewano stary XIX wieczny hymn „When the Saints Go Marching In” w Polsce znany pod tytułem „Gdy kiedyś Pan powróci znów”, co pobudziło publiczność do rytmicznych oklasków. Potem były bisy i przy zapalonych w ciemnościach zimnych ogniach wspólnie z lubiążanami muzycy odśpiewali „Nic naprawdę nic nie pomoże, jeśli Ty nie pomożesz dziś miłości”(Hey) i jeszcze St. Soyki „Życie nie tylko po to jest by brać, życie nie po to by bezczynnie trwać i aby żyć siebie samego trzeba dać”. Oby więcej takich wzruszających chwil i takich koncertów.

martyna_nejman Martyna Nejman - wokalistka zespołu Gospel Rock

                                Grzegorz Kucharczyk


Kalendarz

PONWTOŚROCZWPIĄSOBNIE
   
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

fbs

Imprezy w Lubiążu

baner_OK

slot

eclogo_1


Sołectwo Lubiąż uczestniczy w inicjatywie:

OWD

 


 

 


Ilość odwiedzin:
3775974