Ty równiez mozesz pomóc!

1 grudnia 2011 - Zbigniew Posacki

Na stronie internetowej akcji uruchomiona została baza rodzin, które czekają na pomoc. Od tej pory każdy będzie mógł wybrać jedna z nich i przygotować dla niej paczkę na Boże Narodzenie. Ubiegłoroczne działania wolontariuszy związanych z projektem „Szlachetna Paczka” uradowały 8201 ubogich rodzin, a wartość pomocy sięgnęła 10 mln złotych.

W tym roku honorowym ambasadorem projektu jest Jerzy Dudek, a hasło używane do promocji brzmi: „Do przerwy 0:3”. Nawiązuje ono treścią do finałowego meczu Ligi Mistrzów, w którym do przerwy drużyna Liverpoolu przegrywała z AC Milan 0:3.

Oprócz świetnych sportowców w akcje włączyła sie para prezydencka – Bronisław i Anna Komorowscy, siostry Radwańskie oraz inne środowiska.

Użyta sentencja nawiązuje do sytuacji w polskich rodzinach, których blisko 2,1 mln żyje w skrajnej biedzie. Jak mówią organizatorzy: „Poza Twoim domem jest świat, w którym tysiące rodzin przegrywa swoje życie. Do przerwy! Dziś możesz pomóc im wygrać”.

Oprócz pomocy w ramach wolontariatu akcje można wesprzeć poprzez wpłaty na konto, którego adresu należy poszukiwać na stronie www.szlachetna.paczka.pl, przekazując 1% podatku podczas okresu rozliczeniowego lub obecnie - wysyłając SMS o treści PACZKA pod nr 75465.

Zachęcamy również osoby fizyczne oraz firmy do zostania darczyńcami poprzez wybieranie rodzin, którym utworzona paczka w okresie przedświątecznym przysporzy wiele radości. Dodatkowo obok głównych wpłat prowadzona jest również kampania „Skarbonka”, dzięki której można przeznaczyć datki na rzecz działań wolontariuszy w regionie. Jak mówi Monika Góraj – lider projektu w rejonie Lubiąża „skarbonka” jest ważna, gdyż usprawnia działania i pokrywa koszty związane z praca wolontariuszy.

Więcej informacji na temat wpłat do skarbonki można uzyskać pod adresem: http://www.superw.pl/rejon/lubiaz-i-okolice.html

Przypomnijmy, ze sami wolontariusze są ochotnikami i nie pobierają wynagrodzenia za swoje działania. Warto również podkreślić, że drużyna „Szlachetnej Paczki” – „super w” chce pomóc około 17 rodzinom z regionu lubiąskiego.

Źródło: www.e-piastowska.pl

Kalendarz

PONWTOŚROCZWPIĄSOBNIE
      
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

fbs

Imprezy w Lubiążu

baner_OK

slot

eclogo_1


Sołectwo Lubiąż uczestniczy w inicjatywie:

OWD

 


 

 


Ilość odwiedzin:
3819286