Rok 2012/2013

III Mistrzostwa Szkoły i Przedszkola

Zawody sportowe odbyły się 13 czerwca 2014 r, od godz. 10.10 na boisku szkolnym w Lubiążu.

Głównym celem:

- kontynuacja corocznej imprezy biegowej

- popularyzacja sportu masowego wśród dzieci i młodzieży

- upowszechnianie biegania jako najprostszej i najefektywniejszej formy ruchu,

- podnoszenie sprawności fizycznej,

- pobudzanie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej,

- integracja środowiska lokalnego przy tworzeniu dobrych inicjatyw społecznych,

- wyłonienie najbardziej uzdolnionej młodzieży do uczestniczenia w systematycznym treningu sportowym,

Organizatorzy:

Zespół Szkół Publicznych w Lubiążu, Przedszkole Niezapominajka w Lubiążu, Dom Kultury w Lubiążu, Rada Sołecka w Lubiążu, ULKS Wulkan Lubiąż, Urząd Miejski w Wołowie.

Zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych:

5-latki

5-latki

1.Zuzanna Raszkiewicz

1.Aleksander Niewiadomski

2.Wiktoria Cybulska

2.Szymon Demski

3.Sandra Wąs

3.Michał Kijaczek

6-latki

6-latki

1.Oliwia Szpak

1.Kacper Mydłowski

2.Julia Słotwińska

2.Wiktor Kaczyński

3.Wiktoria Lech

3.Adrian Przydatek

Wizyta w Szkole Podstawowej…

Dnia 26.03.2014 dzieci z grupy „Mądre Żuczki” wybrały się na długo oczekiwaną wycieczkę do Szkoły Podstawowej w Lubiążu.

Celem tego spotkania było zapoznanie przyszłych uczniów ze szkołą, ofertą realizowanych zajęć oraz wspólna zabawa i integracja 5 i 6– latków z obecnymi uczniami klas pierwszych.

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego powitania gości w sali lekcyjnej uczniów klasy pierwszej. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wygląda lekcja w tej klasie.

Najważniejszym punktem naszego spotkania było zwiedzanie szkoły. Spacer rozpoczęliśmy od wizyty w pracowni komputerowej. Następnie udaliśmy się do stołówki, szatni i pokoju nauczycielskiego. Ogromną atrakcją dla przedszkolaków były zabawy ruchowe zorganizowane w sali zabaw. Mieliśmy okazję spróbować swoich sił pokonując tor przeszkód. Po zmaganiach sportowych udaliśmy się do szkolnej biblioteki. Dzieci z zainteresowaniem słuchały informacji pani bibliotekarki oraz oglądały zgromadzone książki.

Przedszkolaki pełne wrażeń po zajęciach, z uśmiechem na twarzach wracały do swoich domów. Niektóre z nich zapewne wrócą po wakacjach do szkoły już jako jej uczniowie.

Opracowała: Marlena Stasiak

Dzień Kobiet

W poniedziałek, 9 marca dziewczynki z Przedszkola w Lubiążu poczuły się naprawdę wyjątkowo… W tym dniu bowiem chłopcy okazali się prawdziwymi dżentelmenami. Zadbali o drobny upominek dla każdej młodej damy. Mile zaskoczonym dziewczynkom nie udało się ukryć rumieńców, które pojawiły się na ich  twarzyczkach - takie małe kobietki, a już ktoś na nie zwraca uwagę. Koledzy wiedzieli, jak zapunktować u swoich przedszkolnych koleżanek... Po takim dniu nie mamy wątpliwości, że warto go obchodzić, chociażby po to, aby zobaczyć tak dużo uśmiechów zadowolonych PAŃ :)

Teatrzyk w naszym przedszkolu

„Nie uciekaj bajko, nie uciekaj Od żadnego nie uciekaj człowieka

Zostań z nami, uśmiechnij się słodko

Zaproś wszystkich i niech znajdą się w środku"

Tymi słowami zaczął się goszczący 06 marca w naszym przedszkolu spektakl kukiełkowy Teatru Złota Kaczka pt. "Zaczarowany kwiat paproci". Opowiadanie przedstawia historię małego chłopca i jak każda baśń zawiera morał. Uczy ono dzieci, że pieniądze szczęścia nie dają, ponieważ są ważniejsze rzeczy takie jak rodzina, miłość, dobro człowieka.

Jacuś- kukiełkowy bohater spektaklu znalazł kwiat paproci przynoszący szczęście, ale z nikim nie mógł się nim dzielić. Kiedy jego rodzina żyła w nędzy on posiadał duży majątek i spełniał swoje zachcianki. Nie był już tym samym chłopcem, stał się chciwym i okrutnym. Po jakimś czasie zrozumiał, że źle postąpił, jednak było już za późno. Jego rodzice umarli z głodu chłodu i nędzy, a on z rozpaczy zapragnął zginąć. To pragnienie również zostało spełnione i ziemia pochłonęła go razem z kwiatem paproci.

Dzieci z zaciekawieniem oglądały teatrzyk i przyglądały się kukiełkom bohaterom pojawiającym się na scenie. Starsze grupy po przedstawieniu miały dodatkowo możliwość poczuć się jak aktorzy, ponieważ wzięli udział w warsztatach teatralnych.

Opracowała: Daniela Wasiak

,,Dziś dla babci słońce mamy

i całuski dla dziadziusia

dziś życzenia wnuczek składa

i piosenki śpiewa wnusia…”

 Styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych, szarych dni. Mimo to w tym wydawałoby się smutnym miesiącu są dwa niezwykłe dni, jedyne w swoim rodzaju, kiedy każdemu serduszka biją mocniej, jest to święto naszych kochanych i niepowtarzalnych babć i dziadków.

W naszym przedszkolu uroczystość ta odbyła się w grupach zerowych ( Mądre żuczki, Smerfy) 23.01.2014r.

Dzieci przywitały gości pięknym występem teatralnym pt. „Wzruszyć rozweselić, zaskoczyć” oraz rozdały prezenty, które własnoręcznie wykonały. Później zaprosiły swoje babcie i dziadków do wspólnej zabawy przy muzyce. Na koniec wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku.

Wzruszenie oraz uśmiech na twarzach wszystkich gościły podczas całej uroczystości.

Marlena Stasiak, Anna Paliszewska

Teatrzyk „Zima Puchatka”

W czwartek 16 stycznia w naszym przedszkolu zagościł teatr, o pełnej nazwie Studio Małych Form Teatralnych Scenografii i Reżyserii ART-RE z Krakowa. Aktorzy zaprosili dzieci na przedstawienie pt. "Zima Puchatka".

Kubuś Puchatek, Prosiaczek, Kłapouchy, Tygrys, Krzyś oraz Pani Zima to barwni bohaterowie, którzy są znani dzieciom z bajek animowanych. Tym razem spektakl poruszał tematykę zmian zachodzących w przyrodzie oraz bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Dzieci dowiedziały się między innymi jakie ptaki zostały w kraju, w jaki sposób należy im pomagać przetrwać zimę. Dzieci zaproszone przez aktorów na ‘scenę’ aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Dużym atutem spekaklu były kolorowe kostiumy i przebrania oraz kolorowa scenografia.

opracowała Kamila Jędrzejowska

 Przedszkolaki na WOŚP

        W dniu 12.01.2014 r. w Domu Kultury w Lubiążu odbył się 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku nasze przedszkolaki wzięli udział w występie muzycznym, który jest częścią programu artystycznego imprezy.

Przed liczną publicznością dzieci z młodszych grup wiekowych zaprezentowały się w piosenkach o tematyce zimowo-świątecznej: „Świeci gwiazdka” i „My jesteśmy choineczki”. Starsze przedszkolaki zaśpiewały piosenkę „Choinko piękna jak las” oraz przedstawiły krótką inscenizację muzyczną do piosenki „Bosy Pastuszek”, w której nie zabrakło przepięknych strojów pastuszka i aniołków.

Na koniec dzieci z wszystkich grup wiekowych zaśpiewały znane polskie kolędy. Uczestnicy występu zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz słodyczami ufundowanymi przez organizatorów imprezy. Po występie przedszkolaki, rodzice oraz wychowawcy zostali zaproszeni na poczęstunek. Zaraz po nim na dzieci czekały ciekawe występy artystyczne, ale już prezentowane przez innych.

Opracowała: Daniela Wasiak

Pieczenie pierników

Wszystkie grupy przedszkolne przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Z pomocą wychowawcy praca z przygotowaniem wypieków szła gładko i bardzo sprawnie. Dzieci wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy zabawnych foremek. Po ostygnięciu  dekorowały pierniczki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało, a w przedszkolu unosił się wspaniały  aromat pieczonych  pierniczków, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Kolejna porcja wypieków za rok.

Opracowała: Marlena Stasiak

Mikołaj w przedszkolu

W dniu 06 XII 2013r. Przedszkole odwiedził Św. Mikołaj. Dzieci miały okazję powitać tak szacownego gościa. Już od samego rana nasłuchiwały dźwięków dochodzących zza drzwi. W końcu usłyszały pukanie - machał do nich Św. Mikołaj, który przybył do dzieci z wielkim worem prezentów. Szacowny gość serdecznie się z nimi przywitał oraz z radością wysłuchał piosenek i wierszy zaprezentowanych przez dzieci . Odwiedził wszystkie grupy znajdujące się w przedszkolu. Opowiadał o dalekiej drodze, jaką musiał pokonać by tu dotrzeć. Dziękował za miłe przywitanie i dla wszystkich zostawił wspaniałe prezenty.

Opracowała: Marlena Stasiak

Dzień pluszowego misia

W minioną środę 27 listopada dzieciaki z Przedszkola nr 3 w Lubiążu świętowały. To jeden z tych dni w roku, kiedy mogły przynieść na zajęcia swoje własne przytulanki i pochwalić się nimi przed rówieśnikami.

27 listopada z okazji Święta Pluszowego Misia zawitali do naszego przedszkola niezwykli goście- małe i duże misie pluszowe. Przybyły one z dziećmi, aby świętować swoje urodziny. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały historii powstania pluszowego misia, a następnie same opowiadały o swoich ulubionych pluszakach.

Z miękkiej włóczki dzieci wykonały postacie swoich ulubieńców  w wyniku czego powstała misiowa wystawa prac dziecięcych. Poza tym dzieci recytowały śpiewały piosenki o misiach, brały udział w różnych konkursach oraz wyjadały miodek jak przystało na prawdziwe misie. Na zakończenie dzieci odśpiewały urodzinowe "100 lat" dla swoich misiów oraz wspólnie z nimi wzięły udział w urodzinowym przyjęciu, na którym nie zabrakło misiowych przysmaków. Dzieci zachwycone zabawą, konkursami i tańcem ze swoimi pluszowymi ulubieńcami miło spędziły czas’’.

Koncert Muzyczny w Przedszkolu „Wędrówki Janka Muzykanta”

W środę 09 października 2013 roku gościliśmy w przedszkolu wspaniały koncert muzyczny w wykonaniu zespołu Antrakt z cyklu „Muzyczne wędrówki Janka muzykanta”.

W tym dniu dzieci mogły przenieść się w świat muzyki, dzięki wysłuchaniu na żywo utworów wokalnych jak i instrumentalnych muzyki poważnej i rozrywkowej. Nie obyło się bez konkursów z udziałem dzieci, który polegały min. na rozpoznaniu piosenki na podstawie zagranej przez muzyków melodii. Przedszkolaki mogły same zaśpiewać do mikrofonu fragment znanego utworu muzycznego, co było dla nich największą atrakcją.

Na zakończenie wszystkie dzieci w niezwykle roztańczonym i radosnym klimacie włączyły się do wspólnej zabawy. Elementem tanecznym i oczywiście wielkimi brawami pożegnano artystów.

Opracowała Daniela Wasiak

Dzień Małego Mężczyzny…

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,

Witamy serdecznie chłopaka każdego.

Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,

Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny, czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu we wszystkich grupach , odbyły się uroczystości z okazji Dnia Chłopaka. Dziewczynki wręczyły chłopcom prezenty, które same wykonały, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały ich. Nie zabrakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

Opracowała: Daniela Wasiak

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w grupach zerowych

Dnia 2 września 2013 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w grupach zerowych. Dzieci oraz licznie przybyłych gości przywitała Pani Dyrektor Jolanta Hodana, życząc wszystkim w nowym roku szkolnym pomyślnej i wspaniałej współpracy, opierającej się na zaufaniu, szacunku i przyjaźni.

Pani Dyrektor zachęcała dzieci do tego aby nie zrażały się niepowodzeniami, bo początki zawsze są trudne, zapewniła rodziców, że każde dziecko otrzyma od nauczycieli i opiekunów pomoc oraz wsparcie jakiego będzie potrzebowało.

Następnie wszyscy uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami, którzy przekazali im najważniejsze sprawy dotyczące organizacji roku szkolnego.


Opracowała: Daniela Wasiak

Kalendarz

PONWTOŚROCZWPIĄSOBNIE
   
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

fbs

Imprezy w Lubiążu

baner_OK

slot

eclogo_1


Sołectwo Lubiąż uczestniczy w inicjatywie:

OWD

 


 

 


Ilość odwiedzin:
3772903