2007

Zadaszona scena za remizą

 Stowarzyszenie Lubiąż w ramach programu „Sami sobie”, ogłoszonego przez holenderską fundację KHNM i samorząd lokalny, zrealizowało w 2007 roku projekt, który znacznie przyczynił się do uatrakcyjnienia naszej miejscowości. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu członków stowarzyszenia udało się stworzyć zadaszoną scenę, która jest wykorzystywana podczas festynów odbywających się za remizą strażacką. Dodatkowo wyrównano teren na betonowym „parkiecie”, który służy jako „parkiet” do tańca. Dzięki temu bez przeszkód można organizować znacznie częściej festyny, które jak pokazała ostatnia impreza zorganizowana w tym miejscu mają swoisty klimat. Do tej pory brak sceny i miejsca do tańczenia znacznie utrudniała organizowanie imprez.

W ramach projektu Stowarzyszenie Lubiąż pozyskało 3800 zł z programu oraz dzięki wielkiej hojności Nadleśnictwa Wołów, pozyskało drewno na całkowite wykonanie sceny. Pozostałe koszty materiałów sfinansowało Stowarzyszenie Lubiąż oraz prywatni przedsiębiorcy. Pozyskane środki wystarczyły jedynie na zakup materiałów, natomiast wszystkie prace przy wykonaniu sceny, tak jak to zakładał projekt, odbywały się społecznie.

 Pierwszą imprezą jaka została zorganizowana w tym miejscu był pierwszy w Lubiążu plenerowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Projekt ten został nagrodzony tytułem „Inicjatywa Partnerstwa Doliny Środkowej Odry 2007”

Koncert Jazzowy grupy One, Two, Trio

Ciemne, chłodne piwnice starego klasztoru, ludzie skupieni w ciszy, wtuleni we własne płaszcze w surowych warunkach, przy blasku świec, słuchali dźwięków jazzowego trio. To był drugi koncert jazzowy w Lubiążu, który odbył się w sobotę 15 grudnia 2007r.. Taką atmosferę po raz kolejny dało się stworzyć dzięki współpracy Klubu Jazzowego BLUE MONK oraz Stowarzyszenia Lubiąż.

W piwnicach barokowego pocysterskiego zespołu klasztornego zagrał zespół One, Two, Trio w składzie Patrycjusz Gruszecki (trąbka, skrzydłówka), Mikołaj Budniak (kontrabas), Mariusz Smoliński (fortepian). Był to z pewnością pierwszy zimowy koncert jazzowy w Lubiążu. Muzycy pomimo niskich temperatur doskonale rozgrzali atmosferę w surowych wnętrzach. Publiczność przybyła z Legnicy, Lubiąża, Wołowa i okolic, doskonale bawiła się przy jazzowych kawałkach, zaś cystersi z Lubiąża dodatkowo podgrzali atmosferę Grzańcem Cysterskim i Michą Mnicha – lokalnymi specjalnościami kulinarnymi.

Herb Lubiąża na Sali Sesyjnej

Podczas noworocznego spotkania w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wołowie tradycyjnie rozdano Kryształy Roku 2007,  nagradzając społeczników i artystów. W czasie uroczystości dokonano również uroczystego odsłonięcia herbów witrażowych Województwa Dolnośląskiego  oraz herbu Lubiąża ufundowanego przez Stowarzyszenie Lubiąż w ramach projektu „Budowanie wizerunku ekomuzeum cysterskiego w oparciu o aktywność obywatelską mieszkańców” finansowanego  ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Lubiąż do roku 1977 był jedną z gmin powiatu wołowskiego.

Kalendarz

PONWTOŚROCZWPIĄSOBNIE
   
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

fbs

Imprezy w Lubiążu

baner_OK

slot

eclogo_1


Sołectwo Lubiąż uczestniczy w inicjatywie:

OWD

 


 

 


Ilość odwiedzin:
3773001