Rok 2012/2013

Zakończenia przedszkola przez dzieci sześcioletnie

 Szanowni Goście, Rodzice, Nauczyciele! Drogie dzieci!

Koniec wieńczy dzieło. Dla Was – przedszkolaków z Przedszkola w Lubiążu dzień dzisiejszy jest właśnie takim, dniem zamykającym pewien etap w życiu młodego człowieka.

Pamiętam jeszcze dobrze 1 września kiedy to w imieniu własnym i całego grona pedagogicznego gorąco, serdecznie i z radością witałam was w murach naszego przedszkola. Równie gorąco witałam i zapraszałam do współdziałania Rodziców, wiedząc, że razem można i więcej, i lepiej.

Potem przez wiele dni wspólnie się bawiliśmy, ale nie tylko. Stawialiśmy też razem pierwsze litery i cyfry, przygotowywaliśmy wiele przedszkolnych wystąpień na różne okazje, organizowaliśmy wystawy waszych prac, jeździliśmy na wycieczki. To wszystko nie tylko was bawiło, ale też dużo uczyło.

Teraz stoją przed Wami, drogie dzieci, kolejne – zupełnie nowe wyzwania. Idziecie do szkoły – czeka was znacznie więcej nauki. Wasze ukochane zabawki będą odtąd miały trochę więcej czasu dla siebie, gdyż Wam kochani – przybywać będzie obowiązków. Trzeba będzie odrabiać codziennie lekcje, uczyć się na klasówki, pisać wypracowania. Jestem jednak przekonana, że doskonale sobie poradzicie sobie z tymi zadaniami.

Życzę Wam, abyście osiągali same sukcesy, a Waszym Rodzicom i najbliższym – by zawsze mogli z was być zadowoleni i dumni. Mam nadzieję, że nigdy nie zapomnicie chwil spędzonych w naszym przedszkolu i zawsze miło będziecie je wspominać.

 Dyrektor Przedszkola nr3 w Lubiążu

Jolanta Hodana

Dzień Dziecka w przedszkolu

W dniu 31.05.2013 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy długo oczekiwany przez dzieci Dzień Dziecka. Nastroju nikomu nie zepsuł nawet pochmurny, deszczowy poranek. Specjalnie dla dzieci przygotowaliśmy różne atrakcje i niespodzianki. Nie zabrakło zabaw ruchowych przy muzyce, konkurencji sportowych tj. zbijanie kręgli, rzucanie piłki do celu oraz zabaw z chustą animacyjną.

Chętne dzieci wykonały figurki z plasteliny, z których przygotowano wystawę w kąciku dla rodziców. Niespodzianką okazało się malowanie dzieciom twarzy, co spowodowało, że ich twarze zamieniły się w koty, tygrysy i inne postacie. Na koniec każde dziecko otrzymało słodkie upominki. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo zapadnie w ich pamięci.

opracowała : Daniele Wasiak

Dzień mamy i taty

Dzieci i rodzice z grup młodszych w dniu 24 maja spotkały się na pikniku zorganizowanym z okazji Dnia Mamy i Taty. Odbył się krótki występ dzieci, potem konkursy i zawody.

Przy wspaniałej pogodzie pieczono kiełbaski. Zabawy w ogrodzie przedszkolnym dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Na koniec dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie zrobione upominki.

Takie spotkania są okazją do bliższego poznania oraz do wyrażenia podziękowania za trud, jaki włożyli w wychowanie swoich pociech.

Wszyscy uczestnicy imprezy byli zachwyceni i zrelaksowani.

I Konkurs Piosenki - „Piosenka dla przedszkolaka”


Dnia 26 kwietnia 2013 r. o godzinie 10. 00 w Domu Kultury w Lubiążu odbył się pierwszy Konkurs Piosenki Przedszkolnej pod hasłem „Piosenka dla Przedszkolaka”. W konkursie tym wzięło udział 24 dzieci w wieku od 3 do 6 roku życia uczęszczających do naszego przedszkola. Pozostałe dzieci dopingowały swoich kolegów i koleżanki obserwując ich występy z widowni

Przygotowane przez dzieci utwory pochodziły w większości z dziecięcego repertuaru, pojawiły się również inne utwory takie jak: „Ona tańczy dla mnie” oraz „Czy ten Pan i ta Pani są w sobie zakochani?”.

Wybrane przez rodziców podkłady muzyczne do prezentowanych utworów zawierały tylko linię melodyczną, dlatego przygotowanie dzieci do konkursu wymagało sporego trudu. Pomagali rodzice i nauczyciele. Dzieci doskonale poradziły sobie i wspaniale zaprezentowały się podczas występów.

Dzieci biorące udział w konkursie po raz pierwszy miały możliwość występów przed tak dużą publicznością. Piękne wiosenne dekoracje wykonane przez nauczyciel lubiąskiego przedszkola sprawiły , że dzieci bez lęku wchodziły na scenę jak do zaczarowanego ogrodu.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzenie, otrzymali dyplomy oraz wspaniałe pluszowe misie , które jeszcze długo będą im przypominać o tym wydarzeniu.

Oprawę artystyczną i muzyczną konkursu zapewnił pan Grzegorz Kucharczyk, wraz z młodzieżą z Zespołu Szkół Specjalnych w Lubiążu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu.

"Witaj Wiosno"

Teatr to wspaniałe miejsce, pełne magii i czarów, cudowny świat, w którym niemożliwe – staje się prawdą. Teatr w formie zabawy pokazuje co dobre, a co złe, pobudza do myślenia i wyciągania wniosków, kształtuje w dzieciach wiarę we własne możliwości i poczucie wartości.

Dlatego w naszym przedszkolu staramy się stwarzać warunki do „zabawy w teatr” pamiętając, że warunkiem prowadzenia wszelkich teatralnych przedsięwzięć jest zabawa i radość.

17 kwietnia 2013r. o godzinie 10:00 w sali widowiskowej przedszkola dzieci uczestniczyły w wyjątkowym wydarzeniu. Tego dnia miała miejsce premiera spektaklu przygotowanego przez grupę 4 – latków „Biedronki” oraz 5 – latków „Smerfy”.

Przedstawienie pt. „Witaj Wiosno” to aktorski popis naszych młodych aktorów, którzy swoją grą wywołali wiele pozytywnych emocji wśród licznie zgromadzonej przedszkolnej społeczności.

Spektakl wywołał wiele radości i uśmiechów na twarzach wszystkich widzów, którzy gromkimi brawami nagrodzili występ artystów.

Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie. Jest to również wielka nagroda i motywacja dla naszych małych aktorów, którzy włożyli wiele pracy i serca w przygotowanie przedstawienia teatralnego.

 Opracowała : Anna Paliszewska

„W krainie miodu”

W dniu 24.04.2013r.w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty ekologiczne „W krainie miodu" prowadzone przez bardzo sympatycznego miłośnika pszczół p. Piotra Tworuszka z Centrum Aktywnego Wypoczynku i Sportów Niekonwencjonalnych „Brafs”.

Zajęcia składały się z dwóch części tj. wykładowej z elementami pogadanki oraz zajęć praktycznych. W pierwszej części zajęć dzieci dowiedziały się o korzyściach, jakie przyroda oraz człowiek czerpią dzięki tym małym zwierzątkom oraz ich produktom (węza pszczela, pyłek, kit pszczeli). Dzieci miały możliwość obejrzeć przyrządy niezbędne w pracy pszczelarza i zapoznać się z różnymi rodzajami miodu. Poznały gatunki pszczół i fascynujący świat tych pracowitych zwierząt. W części praktycznej spotkania każde dziecko samodzielnie wyrabiało świecę z węzy pszczelej, którą mogło zabrać do domu. Warsztaty były bardzo przydatne i interesujące, a jednocześnie przyniosły dzieciom dużo radości.

Opracowała Daniela Wasiak

Spektakl teatralny pt. : Królowa Śniegu

10 kwietnia 2013 roku w naszym Przedszkolu zawitał teatr Miś z Nowego Sącza. Wszystkie grupy obejrzały inscenizację znanej bajki o Kaju i Gerdzie Pt. Królowa Śniegu . W przedstawieniu wykorzystane zostały lalki - kukiełki. Kaj i Gerda są nierozłącznymi przyjaciółmi, którzy przebywają z sobą każdą wolną chwilę. Codzienne na dachu, w miejscu gdzie łączą się ich domy wspólnie pielęgnują róże.

Pewnej jesiennej nocy babcia Gerdy opowiada dzieciom historię o złej królowej, żyjącej w lodowym pałacu. Kaj przekonany o swej sile zapewnia Gerdę, że nigdy nie dał by się zaczarować złej królowej. Na jego nieszczęście rozmowę tę obserwowała sama Królowa Śniegu, która postanawia, wraz z pierwszym śniegiem zaczarować a następnie zabrać do swojego pałacu chłopca.

Gdy porwanie dochodzi do skutku na pomoc swojemu przyjacielowi wyrusza Gerda, która mimo wiedzy o czekających na nią niebezpieczeństwach bez zastanowienia podejmuje się wyprawy na poszukiwanie przyjaciela. Zaskoczeniem i dużą atrakcją okazał się sztuczny śnieg który wprowadził widzów w magiczny, zimowy nastrój…

Marlena Stasiak

Walentynki

Walentynki były okazją do wyrażania serdecznych uczuć. Od samego rana w przedszkolu panował wyjątkowy nastrój. Podczas zajęć rozmawiano na temat tego, jak ważne jest okazywanie uczuć przyjaźni i sympatii w stosunku do innych ludzi. Dzieci przygotowały również własnoręcznie serduszka, którymi obdarowały swoje sympatie.

Przedszkolaki z pewnością na długo zapamiętają atmosferę tego dnia, w którym nie boimy się mówić o swoich uczuciach. Szkoda, że na kolejne walentynki trzeba czekać cały rok…

Marlena Stasiak

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 22 stycznia 2013 r. o godzinie 10.00 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Tego dnia do przedszkola bardzo licznie przybyli dziadkowie naszych podopiecznych. Dzieci z wielkim przejęciem prezentowały przygotowany z tej okazji program artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki, brały udział w inscenizacji pt. „Piekł dziadek babkę„.

Po zaprezentowanym programie artystycznym zostały wręczone drobne upominki w postaci laurek i serduszek oraz koron. Babcie otrzymały ręcznie wykonane kotyliony. Zaproszeni goście bawili się doskonale, uśmiechom na twarzach dorosłych i dzieci nie było końca. Tradycyjnie wszyscy udaliśmy się na słodki poczęstunek w miłym i rodzinnym gronie.

Przygotowała: Judyta Soroko

Bal w przedszkolu

W dniu 24 stycznia odbyła się zabawa karnawałowa w przedszkolu. Wśród uczestników balu były wróżki, królewny i królowie, rycerze, motylki, ale nie zabrakło piratów, smoków oraz innych barwnych postaci. Wszystkie dzieci z utęsknieniem czekały na nadejście tego upragnionego dnia. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki wszystkie bajkowe postacie z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce.

Panie pracujące w przedszkolu dołożyły wszelkich starań, by tego dnia sale przedszkolne  za sprawą wyjątkowych dekoracji w postaci balonów, serpentyn oraz różnorodnych kolorowych ozdób wyglądały zjawiskowo oraz wprowadzały dzieci w wesoły nastrój zachęcający do wspólnej zabawy.

Przedszkolaki świetnie się bawiły, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Były konkursy i gry zręcznościowe poprowadzone przez nauczycielki. W przerwie dzieci miały czas na słodki poczęstunek, a także była okazja do wykonania zdjęcia w karnawałowych przebraniach.

Opracowała Marlena Stasiak

Spotkanie przy choince w Przedszkolu

 Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również i dzieci. Zgodnie z tradycją w tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu odbyło się „Spotkanie przy choince”, w którym uczestniczyły wszystkie grupy.

Nauczycielki grup młodszych wystawiły teatrzyk kukiełkowy i same wcieliły się w role aktorów. A było na co popatrzeć. Nie zabrakło również przepięknych dekoracji, które sprawiły, że sala wyglądała bardzo świątecznie. Pojawiła się scena z rozgwieżdżonym niebem i Gwiazdą Betlejemską. W oddali stała choinka, a tuż przed nią szopka, która miała tradycyjną obsadę. Była Maryja, św. Józef, malutkie dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie, pastuszkowie i cała reszta świty. Wspaniałe kukiełki, muzyka, wiernie oddawały wydarzenia z Betlejem. Zawarte w programie treści religijne i śpiewane przez wszystkich kolędy wytworzyły niepowtarzalną atmosferę zbliżających się świąt. 

Nauczycielki grup starszych przedstawiły historię narodzin Jezusa z Betlejem w teatrzyku cieniu. Dla dzieci było to niesamowite przeżycie ponieważ po raz pierwszy uczestniczyły w tego typu widowisku. Opowiedziana historyjka pozwoliła dzieciom poznać i zrozumieć tradycje bożonarodzeniowe.

Nakryte stoły, na których oprócz pysznych przekąsek pojawiły się też stroiki ze świeżych gałązek świerkowych oraz płonące świece wprowadzały nas w świąteczny nastrój. Następnie nadszedł moment dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń.

Podczas wszystkich spotkań panowała bardzo miła i rodzinna atmosfera.

Marlena Stasiak

Anna Paliszewska

Wycieczka do Wrocławia

 W piątek 7 grudnia, dzieci z trzy najstarszych grupy „Smerfy”, „Leśne skrzaty” i „Wiewióreczki” wybrały się na wycieczkę do Wrocławia aby obejrzeć widowisko baletowo – teatralne w wykonaniu artystów moskiewskiej rewii na lodzie.

Przedstawienie wyreżyserowane przez znakomitą mistrzynię jazdy figurowej na lodzie Olgę Kondraszową oparte zostało na jednej z najsłynniejszych i najpopularniejszych baśni dla dzieci – „Śpiąca królewna”.

Piękna scenografia, oryginalna warstwa muzyczna, choreografia pełna popisów zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie, światła oraz efekty pirotechniczne zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie.

Wycieczka z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci, gdyż spektakl był niesamowitym, pełnym fantazji widowiskiem…

Opracowała Anna Paliszewska

Spotkanie z Świętym Mikołajem

6 grudnia jak co roku nasze przedszkole odwiedził długo oczekiwany gość, czyli Święty Mikołaj. Dzieci już od samego rana czekały na jego przybycie, wypatrywały przez okno reniferów ciągnących sanie z prezentami oraz nasłuchiwały odgłosu czarodziejskich dzwoneczków. Na twarzach dzieci pojawił się uśmiech i zainteresowanie kiedy zobaczyły w sali przedszkolnej Mikołaja. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały wesołe piosenki przygotowane specjalnie dla Niego, a następnie każde z nich otrzymało od Mikołaja prezent.

Dzieci obiecały Mikołajowi, że od dziś będą dla wszystkich grzeczne i posłuszne. Aby upamiętnić tak ważną chwilę dzieci poprosiły o wspólne zdjęcie z przybyłym gościem. Po odwiedzeniu wszystkich grup Mikołaj musiał nas opuścić i udać się w dalszą podróż, ale obiecał, że pojawi się tu znów za rok. Spotkanie z Świętym Mikołajem dla wielu dzieci było wielkim przeżyciem i na pewno ta chwila na długi czas utkwi w ich pamięci.

Opracowała Daniela Wasiak

Sprawozdanie z Pasowania na Przedszkolaka

 16 października 2012 r. o godzinie 13.00 odbyło się w naszym przedszkolu Pasowanie na Przedszkolaka. W imprezie brały udział dwie grupy, grupa 3-latków „Krasnale” i 4-latków ”Biedronki” .

Dzieci występowały przed licznie zgromadzonymi rodzicami, niektóre po raz pierwszy przed tak dużą publicznością. Każda z grup prezentowała swój program, liczne wiersze i piosenki. Dzieci prezentowały swoje umiejętności z dumą, każdy tego dnia chciał być zauważony przez swojego rodzica.

Główną częścią tej uroczystości było złożenie Ślubowania.

Aktu ślubowania i Pasowania na Przedszkolaka dokonała pani Dyrektor dotykając ramienia każdego z wychowanków olbrzymią kolorową kredką.

Od tego momentu dzieci stały się pełnoprawnymi członkami wielkiej przedszkolnej gromady.

Wiele radości sprawiły dzieciom podarunki z tej okazji: dyplomy, kolorowe plakietki, i słodycze.

Słodki poczęstunek przy wspólnym stole pozwolił na stworzenie miłej atmosfery oraz integrację z rodzinami naszych wychowanków.

 Judyta Soroko

Pasowanie na Zerowiaka

Dnia 30.11.2012r. w naszym przedszkolu miało miejsce bardzo ważne wydarzenie w grupach przedszkolnych Leśne Skrzaty, Wiewiórki oraz Smerfy . W tym dniu dzieci stały się członkami najstarszej społeczności przedszkolnej, złożyły ślubowanie i zostały pasowane na "zerowiaka".

Na pamiątkę otrzymały dyplomy i kolorowe plakietki .

Po części oficjalnej dzieci zaprosiły rodziców na drugą część spotkania - część artystyczną.

Niektóre z nich już drugi rok uczęszczają do zerówki, więc Leśne Skrzaty przygotowały przedstawienie teatralne, składające się z trzech odsłon pt. "Opowieści jesiennego lasu", Wiewiórki recytowały wiersze i śpiewały wesołe piosenki natomiast Smerfy przygotowały inscenizację do utworu Jana Brzechwy – ,,Na straganie’’.

Mali aktorzy odważnie stali przed publicznością, manipulowali kukiełkami, recytowali wiersze potrafili wcielić się w przydzielone im role zwierząt i warzyw. Rodzice zobaczyli kasztanowy bal, leśne duszki i grzyby, przyjaciół zajączka oraz ,,kłótnię’’ warzyw na straganie.

Występy zaprezentowano w pięknych scenografiach i opatrzono odpowiednio dobranymi piosenkami, połączonymi z ruchem i tańcem.

W dalszej części spotkania Rodzice zaprosili dzieci na wspaniałą ucztę.

Spotkanie to było dla dzieci zabawą, nauką i pierwszym - ważnym doświadczeniem w roli aktorów. Na pewno na długo pozostanie w ich pamięci jako dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji.

 Opracowała: Bożena Ziembowska

„Magiczne Andrzejki w grupie Krasnali i Biedronek”

30 listopada 2012 roku w grupie 3 i 4 latków odbyły się Andrzejki, które według dawnych wierzeń posiadały czarodziejską moc. W tym dniu dzieci poznały tradycyjne i współczesne zabawy oraz wróżby takie jak: czarodziejska kostka, magiczna moneta życzeń, wychodzenie bucików za próg, a także wróżby pozwalające poznać przyszłość. W przerwach między wróżbami dzieci wspólnie bawiły się przy odpowiedniej muzyce, która pozwoliła zachować nastrój andrzejkowy. Wszystkie zabawy wzbudziły w dzieciach naturalną ciekawość, chęć do poznawania zwyczajów i tradycji oraz sprawiły im wiele radości.

 Wizyta u strażaków

W ostatnim czasie grupa czterolatków „Biedronki” wraz ze swoimi wychowawczyniami, Judytą Soroko i Marleną Stasiak odwiedziła remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubiążu. Dzieci zapoznały się ze sprzętem stosowanym podczas akcji ratowniczych. Każdy przedszkolak mógł przymierzyć kask strażacki i chociaż przez chwilę pomarzyć, że jest strażakiem siedząc w wozie strażackim. Podczas naszej wizyty w remizie odpowiedzi na pytania zadawane przez dzieci udzielał Pan Ozimek.

Po kilku dniach udało nam się odwiedzić dawną remizę strażacką istniejącą na tych ziemiach w latach 1903- 1936. Dzieci miały możliwość porównania dawnych sprzętów gaśniczych używanych przez strażaków z dzisiejszymi.

Judyta Soroko

Przedstawieni teatralne pt. ,, Wybierz numer 112”.

W piątek 19 października 2012 dzieci z przedszkola obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Wybierz numer 112” w wykonaniu aktorów Teatru „Gargulec” z Wrocławia. Spektakl pozwolił zrozumieć jak ważne jest zapamiętanie i umiejętne korzystanie z numeru alarmowego 112.

Wartka i obfitująca w niespodziewane wydarzenia akcja nie pozwoliła nudzić się małym widzom. Przedstawione sytuacje wymagające użycia numeru telefonu alarmowego zagrane zostały w charakterystyczny, kreskówkowy sposób - co sprawiło, że przekaz był sugestywny. Bajka pełna piosenek, w których powtarzający się refren ułatwił zapamiętanie numer 112.

Opracowała: Marlena Stasiak

Z wizytą w piekarni

W poniedziałek 22 października 2012 r. dzieci z grupy zerowej odwiedziły piekarnię w Lubiążu. Wycieczka odbyła się w ramach cyklu ,, Wiem, z czego otrzymujemy niektóre produkty”.

Dzieci miały okazję zobaczyć , jak wygląda praca piekarza. Z dużym zainteresowaniem śledziły kolejne etapy powstawania chleba.

,, Leśne Skrzaty” i wychowawczyni grupy pragną podziękować Panu Sławomirowi Szymeckiemu za umożliwienie wejścia na teren zakładu.

Opracowała : Wychowawca grupy Bożena Ziembowska

Pląsy z wesołym ziemniakiem

Wszyscy zauważyliśmy nadejście jesieni. Odczuliśmy jej mokre, deszczowe oblicze. Pamiętamy jednak, że barwy jesieni są rozmaite, a kojarzyć się z nią mogą również przyjemności. Do takich przyjemności w naszym przedszkolu należy „Święto Pieczonego Ziemniaka”.

Już w XVIII wieku, Julian Ursyn Niemcewicz pisał: „ Wyznać należy, że po chrzcie świętym kartofle są największym dobrodziejstwem ludziom użyczonym przez nieba. Więcej Ameryce winniśmy za nie wdzięczności niż za kruszce złota i srebra, fatalne chciwości narzędzia”. Nic więc dziwnego, że w polskich obrzędach i zwyczajach ludowych ziemniak jest szczególnie potraktowany.

Również my, organizując Ziemniaczane Święto dajemy świadectwo tego, jak cenna jest dla nas ta kulturowo – obyczajowa spuścizna.

Uroczystość odbyła się w ogrodzie, gdzie już wcześniej zostało rozpalone ognisko, w którym ziemniaki nabierały smaku oraz rumieńców. Atrakcją imprezy były konkurencje sportowe (Zabawa tropiąca – szukanie ukrytych ziemniaków, Slalom z ziemniakiem na łyżce, Rzuty ziemniakami do celu, Wędrujący ziemniak, Kręcenie hula – Hoop. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem brały udział w konkursach i zabawach. Końcowym efektem Ziemniaczanego Święta była degustacja upieczonych ziemniaków. Smakowały one jak potrawy z najlepszej kuchni świata.

Razem spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości, uśmiechu i dostarczył pozytywnych wrażeń.

Opracowała Anna Paliszewska

Pląsy z wesołym ziemniakiem

"Święto Pieczonego Ziemniaka" w grupie „Krasnale”

W pierwszych dniach jesieni 28 września odbył się w naszym przedszkolu piknik jesienny zorganizowany przez nauczycieli z grupy,, Krasnale”. "Święto Pieczonego Ziemniaka" stało się okazją, by zaprosić do wspólnej zabawy całe rodziny. Główny cel imprezy, to stworzenie okazji do nawiązania kontaktu rodziców z wychowawcami grupy i wywołanie radości ze wspólnych zabaw. W zabawach i konkurencjach sportowych inspirowanych przez nauczycielki uczestniczyli licznie zgromadzeni rodzice razem ze swoimi pociechami. Główną atrakcją pikniku było pieczenie kiełbasek i ziemniaków w przygotowanym wcześniej ognisku. Pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje. Apetyt dopisał zarówno dzieciom jak i dorosłym. Na koniec imprezy upieczone ziemniaki smakowały, jak potrawa z najlepszej kuchni świata.

"Święto Pieczonego Ziemniaka" w grupie „Krasnale”

Kalendarz

PONWTOŚROCZWPIĄSOBNIE
   
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

fbs

Imprezy w Lubiążu

baner_OK

slot

eclogo_1


Sołectwo Lubiąż uczestniczy w inicjatywie:

OWD

 


 

 


Ilość odwiedzin:
3772868